منتظر سهمیه بنزین تابستان باشیم؟

منتظر سهمیه بنزین تابستان باشیم؟ به گزارش خبرگزاری نفت و گاز در ماه های پایانی سال قبل زمزمه های تخصیص بنزین سفر به گوش رسید اما با شیوع كرونا پرونده این مورد موقتا بسته شد و دولت وعده تخصیص بنزین پس از شكست كرونا را داد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بنزین سفر طرحی بود كه در اولین دور سهمیه بندی بنزین در دولت محمود احمدی نژاد اجرا شد و میزان سهمیه آنرا هر بار روسای سازمان وقت میراث فرهنگی و گردشگری به مردم اعلام می كردند. این سهمیه متغیر و معمولا حدود ۵۰ لیتر یا كمتر از آن بود؛ چونكه مخالفان سرسختی در دولت وقت و حتی خارج از آن داشت. اما با اجرای مجدد طرح سهمیه بندی بنزین صحبتهایی درباره بازگشت طرح سهمیه «بنزین سفر» به میان آمد كه ویروس كرونا مانع از اجرای جدی این طرح شد.
شهرام رضایی - مدیر برنامه ریزی شركت ملی پخش فرآورده های نفتی - درباره آخرین تصمیمات اتخاذ شده در مورد تخصیص بنزین سفر به ایسنا اظهار داشت: سهمیه بنزین عید یا هر سهمیه دیگری باید از جانب هیات وزیران ابلاغ شود. در همان زمان كه بحث بنزین سفر به میان آمد، قرار شد كه این مسئله به تابستان موكول گردد.
وی ادامه داد: تعطیلات عید به پایان رسید و تا این لحظه هیچ اطلاعاتی به ما ابلاغ نشده كه البته دیر هم نیست، چون هنوز فصل تابستان و ایام تعطیلات آغاز نشده است اما هر زمانی كه این تصمیم به شركت ملی پخش ابلاغ شود، ما آمادگی اجرای آنرا داریم.
مدیر برنامه ریزی شركت ملی پخش فرآورده های نفتی تصریح كرد: ظرفیت فراورده برای اجرای این طرح وجود دارد و از جانب دیگر هم سیستم این توانایی را دارد و كافیست دو یا سه روز پیش از اجرای این طرح، به ما اعلام گردد و این آمادگی را داریم كه این سهمیه را به تمام كارتهای سوخت شخصی واریز نماییم اما تا این لحظه هیچ اطلاعاتی به ما داده نشده و هیچ ابلاغیه ای وجود ندارد.
رضایی با بیان این كه از این پس باید از این سهمیه تحت عنوان سهمیه بنزین تابستان یاد شود، اظهار نمود: اولویت كشور در شرایط فعلی این است كه همه دست به دست هم دهیم تا انتشار این ویروس كم شود؛ سفارش ما هم این است كه مردم در پمپ بنزینها این مسئله را جدی بگیرند و اگر خودشان تمایل به سوخت گیری دارند، حتما از دستكشهای یكبار مصرف استفاده كنند.1399/01/17
16:17:31
5.0 / 5
3512
تگهای خبر: بنزین , پخش , سوخت , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز