نشت آب، یك راكتور در آمریكا را به تعطیلی كشاند

نشت آب، یك راكتور در آمریكا را به تعطیلی كشاند به گزارش خبرگزاری نفت و گاز نشت آب در پمپ های سرد كننده یك راكتور در ایالت ویرجینیای آمریكا سبب شد تا این راكتور به صورت موقت تعطیل شود.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از پایگاه خبری ریچموند نیوز، شركت دومینیون انرژی اپراتور نیروگاه برق هسته ای "نورث آنا پاور" واقع در ایالت ویرجینیا كه در جنوب شرق آمریكا قرار دارد، اعلام نمود كه نشت آب در پمپ های سرد كننده واحد دوم این تاسیسات سبب شده است كه آنها راكتور مورد نظر را به صورت موقت خاموش كنند.
سخنگوی دومینیون انرژی با بیان این خبر اظهار داشت كه خاموشی راكتور در صبح روز جمعه به محض آگاه شدن از نشت آب انجام گرفته اما این اتفاق هیچ اخلالی در روند فعالیت واحد اول نیروگاه ایجاد نكرده است. بنابراین، راكتور شماره یك همچنان با ظرفیت كامل خود به فعالیت ادامه می دهد.
به قول این سخنگو، نشت آب در پمپ ها بسیار جزئی و هنگام خاموشی حدود 0.1 گالون بوده است. همینطور این آب در مخزن ذخیره شده و در محیط پخش نشده است.
ایشان در ادامه اظهار داشت كه علت نشت آب مشخص شده و كار تعمیرات روی راكتور در حال انجام می باشد و به محض رفع این مشكل به مدار باز خواهد گشت.
واحدهای اول و دوم نیروگاه نورث آنا پاور به ترتیب در سال های 1978 و 1980 شروع به كار كردند و در مجموع 1.79 مگاوات برق تولید و هر یك به صورت جداگانه برق مورد نیاز 225 هزار خانه را تأمین می كنند.
كمیسیون نظارت هسته ای آمریكا در سال 2003 مجوز فعالیت برای هر دو راكتور به مدت 20 سال دیگر را صادر كرد.
شركت دومینیون انرژی پیش تر در دسامبر 2017 هم مجبور شد واحد دوم این نیروگاه را به علت نشت آب خاموش كند.1399/01/26
23:56:36
5.0 / 5
3310
تگهای خبر: انرژی , برق , پخش , تعمیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز