جعفری:

واحد یكم نیروگاه بوشهر برای امور دوره ای موقتا متوقف می شود

واحد یكم نیروگاه بوشهر برای امور دوره ای موقتا متوقف می شود به گزارش خبرگزاری نفت و گاز معاون سازمان انرژی اتمی اعلام نمود: نیروگاه اتمی بوشهر بر مبنای برنامه ریزی فعالیت سالانه به منظور تعویض سوخت، انجام بازرسی و تعمیرات دوره ای به صورت موقت متوقف می شود.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، محمود جعفری معاون سازمان انرژی اتمی ایران و مدیرعامل شركت مادر تخصصی تولید و توسعه انرژی اتمی ایران اظهار نمود: طبق برنامه ریزی انجام شده و هماهنگی صورت گرفته با شبكه سراسری برق كشور، فعالیت تولید برق نیروگاه اتمی بوشهر به منظور انجام عملیات تعویض سوخت سالیانه نیروگاه، بازرسی ها و تعمیرات دوره ای از روز یكشنبه 24 فروردین ماه سالجاری متوقف خواهد شد.
وی تصریح كرد: یكی از هدف های اجرای برنامه تعویض سوخت در زمان كنونی این است كه با توكل به الطاف الهی، نیروگاه در اوج (پیك) مصرف برق كشور در تابستان در مدار تولید باشد.
معاون سازمان انرژی اتمی ابراز امیدواری كرد: با انجام عملیات سوخت گذاری پیش رو، تولید برق در واحد یكم نیروگاه اتمی بوشهر در موعد مقرر از سر گرفته شده و نیروگاه مجدداً به شبكه سراسری برق كشور متصل شود.
جعفری تصریح كرد: از آغاز بهره برداری تجاری از واحد یكم نیروگاه اتمی بوشهر تابحال حدود 43 میلیارد كیلووات ساعت برق تولید و به شبكه سراسری برق كشور تحویل شده است. همینطور از زمان تعویض سوخت قبلی نیروگاه از اردیبهشت ماه سال قبل تابحال این نیروگاه بیشتر از ۷.۲ (هفت ممیز دو) میلیارد كیلووات ساعت انرژی الكتریكی تولید نموده است.
وی با اشاره به ارتقاء سطح این نیروگاه اضافه كرد: پارسال برنامه جامع ارزیابی همتایی از نیروگاه اتمی بوشهر در حوزه های مختلف توسط تیمی متشكل از متخصصان زبده انجمن جهانی بهره برداران هسته ای (WANO) از كشورهای مختلف انجام شد كه نتایج درخشانی همچون قرار گرفتن نیروگاه اتمی بوشهر در شمار پنج كشور اول اعضای این مركز را به همراه داشت.1399/01/29
23:03:42
5.0 / 5
3279
تگهای خبر: ارزیابی , انرژی , برق , تعمیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز