نابودی نیم میلیون شغل انرژی پاك تا ۴۰ روز دیگر

نابودی نیم میلیون شغل انرژی پاك تا ۴۰ روز دیگر به گزارش خبرگزاری نفت و گاز در صنعت انرژی پاك آمریكا تحت تأثیر قرنطینه و كاهش فعالیتهای اقتصادی به منظور مقابله با شیوع كرونا، بیشتر از ۱۰۰ هزار نفر در ماه میلادی گذشته بیكار شدند و پیشبینی می شود این رقم تا آخر ماه میلادی آینده به ۵۰۰ هزار نفر افزایش پیدا كند.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، جهان با یكی از بدترین بحرانهای یك نسل گذشته روبرو شده كه میلیونها نفر را خانه نشین كرده و بازارها را از بین برده و با توقف فعالیتهای اقتصادی، سبب بیكاری میلیونها نفر شده است.

طبق گزارش موسسه كارآفرینان محیط زیستی (E۲)، حدود ۱۰۶ هزار تقاضا برای دریافت بیمه بیكاری از جانب كاركنان انرژی پاك در مارس وجود داشت كه مربوط به بخشهای مختلف شامل صنعت بهره وری انرژی، انرژی تجدیدپذیر، خودرو های پاك، شبكه، مخازن و سوختهای پاك بود.

بر اساس بررسیهای انجام گرفته، اخراجهای انجام گرفته در مارس تازه شروع شده و با افت تقاضا برای انرژی و قرنطینه سراسری در آمریكا، اگر كنگره این كشور اقدامی نكند، ۵۰۰ هزار شغل بخش انرژی پاك تا آخر ژوئن نابود خواهند شد.

فعالان بخش انرژی پاك علاوه بر درخواست حمایت فوری از قانونگذاران آمریكا، خواهان استفاده از این صنعت به منظور بازسازی اقتصاد همانند دوره بعد از بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ هستند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، در گزارش E۲ برنامه ای پیشنهاد شده كه شامل هزینه ۳۰ تا ۹۰ میلیارد دلاری برای بهبود شبكه ها به منظور آمادگی برای برنامه گسترده بكارگیری از انرژی تجدیدپذیر است كه شبكه ملی شارژ خودرو های برقی و برنامه برقی سازی را دربرمی گیرد.
1399/01/30
19:56:14
5.0 / 5
2913
تگهای خبر: انرژی , برق , سوخت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز