بانك آمریكایی پیش بینی كرد

سرریز مخازن نفت جهان تا 4 هفته دیگر

سرریز مخازن نفت جهان تا 4 هفته دیگر به گزارش خبرگزاری نفت و گاز بانك آمریكایی گلدمن ساكس پیش بینی نمود كه بازار جهانی نفت حداقل سه تا چهار هفته دیگر با محدودیت ظرفیت مخازن نفت روبرو خواهد شد كه كاهش حدود ۲۰ درصد از تولید جهان را ضروری می سازد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، تحلیل گران گلدمن ساکس همچون جفری کوری در گزارشی به تاریخ ۲۴ آوریل نوشتند: رشد سطح مخازن نفت در جهان به رکورد بالایی رسیده و به معنای آن است که ظرفیت مخازن جهانی در سه تا چهار هفته آینده امکان دارد به محدودیت خود برسند. زمانی که جایی برای نگهداری نفت نباشد، شرکتهای حفاری ناچار خواهند شد میزان عرضه را برای تطبیق دادن با افت تقاضا، کاهش دهند و این کاهش امکان دارد تا اواسط آوریل به ۱۸ میلیون بشکه در روز بالغ شود.

این امر احیانا نوسان قابل توجهی را برخواهد انگیخت و سبب تشدید فشار نزولی بر قیمتها می شود تا زمانی که میزان عرضه سرانجام با تقاضا برابری کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تحلیل گران گلدمن ساکس اعتقاد دارند که کاهش عرضه شامل حدود ۱۰ میلیون بشکه در روز که اوپک و متحدانش مقرر است انجام دهند، نمی تواند به سرعت انجام گیرد و بازار جهانی نفت امکان دارد تا ژوئن با کمبود ظرفیت مخازن نفت روبرو شود و قیمتها به تدریج تا اواسط سال ۲۰۲۱ زمانی که بازار باردیگر محدودیت عرضه پیدا کند، کاهش خواهد یافت.

گلدمن ساکس دو هفته قبل پیشبینی کرده بود که قیمتهای نفت در هفته های آینده به روند کاهشی خود ادامه می دهند چونکه توافق تاریخی کاهش تولید میان تولیدکنندگان بزرگ برای جبران افت تقاضای ناشی از شیوع کرونا کافی نخواهد بود. دوشنبه گذشته وست تگزاس اینترمدیت آمریکا برای تحویل در ماه مه به منفی ۴۰ دلار و ۳۲ سنت در هر بشکه سقوط کند و شاخص های قیمت بازار جهانی هفته گذشته برای سومین هفته متوالی کاهش پیدا کردند.

به گفته جفری کوری، مدیر بخش تحقیقات کالای گلدمن ساکس، کاهش تولید نفت مبحث ساده ای نیست و زمان و هزینه می برد و شاید مهم تر از همه امکان دارد چاه صدمه ببیند. تعطیلی یک چاه فوق العاده گران است و گاهی چاه برای همیشه صدمه می بیند.
1399/02/08
18:57:28
5.0 / 5
3289
تگهای خبر: اوپك , تولید , حفاری , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز