با همكاری مشترك وزارت نیرو و یونیسف؛

محموله ۳۲ تنی پمپ های شناور وارد كشور شد

محموله ۳۲ تنی پمپ های شناور وارد كشور شد به گزارش خبرگزاری نفت و گاز مشاور وزیر نیرو در امور بین الملل اظهار داشت: یونیسف در یك همكاری مشترك با وزارت نیرو در زمینه آمادگی برای بحران، یك محموله 32 تنی شامل انواع پمپ های شناور و خود مكش جهت استفاده در صنعت آب و فاضلاب وارد كشور كرد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، محمدعلی فرحناکیان با اعلان اینکه پمپ های مذکور مقرر است بمنظور افزایش ظرفیت در زمینه آمادگی بحران در بین شرکت های آب و فاضلاب استان های در معرض سیلاب همچون لرستان، خوزستان و گلستان توزیع شوند، اظهار نمود: محموله ذکرشده با بودجه کارهای بشر دوستانه جهانی یونیسف و حمایت مالی بانکهای سامان، تجارت و اتاق بازرگانی ایران تامین شد.
وی ادامه داد: بعد از سیلاب شدید مارس - آوریل ۲۰۱۹ یونیسف با حمایت کشورهای اهدا کننده مانند ژاپن، کویت، کره جنوبی، سوئیس و کانادا و همین طور اهداکنندگان محلی از بخش خصوصی، مبلغ ۳ میلیون و ۱۳۴ هزار دلار را برای پاسخ به سیل جمع آوری کرد تا با همکاری دولت دسترسی لطمه پذیرترین کودکان همچون کودکان پناهنده و مهاجر به خدمات ضروری را تضمین کند.
طبق اعلام وزارت نیرو، مشاور وزیر نیرو در امور بین الملل افزود: یونیسف در حوزه آب، فاضلاب و بهداشت محیط یک میلیون و ۸۹۵ هزار دلار جذب و با همکاری وزارت نیرو از دسترسی جمعیت لطمه دیده سیل به آب سالم بوسیله یک سیستم آب و فاضلاب مقاوم در مقابل بلایا هزینه کرد.
فرحناکیان با اعلان اینکه از این منابع مالی برای تجهیز و توانبخشی و احیای بهتر سیستم های آب و فاضلاب لطمه دیده و تخریب شده و اطمینان از دسترسی پایدار و کافی به آب سالم، تسهیلات بهداشتی و فاضلابی استفاده شد، اضافه کرد: یونیسف علاوه بر این، با همکاری وزارت نیرو در نظر دارد از توانبخشی پایدار و تقویت مقاومت سیستم های آب و فاضلاب در مناطق مستعد و سیل خیز در گلستان و خوزستان حمایت کند.
همکاریهای مزبور، با هماهنگی وزارت امور خارجه، منجر به ایجاد مشارکت جدید بین یونیسف و وزارت نیرو، ایجاد برنامه کاری دوسالانه با محوریت افزایش ظرفیت مدیریت آب و افزایش آمادگی اضطراری شده است.
منبع:

1399/02/23
23:56:01
5.0 / 5
3256
تگهای خبر: تجارت , خدمات , صنعت , مشاور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز