تحویل نفت عربستان به آمریكا طولانی تر شد

تحویل نفت عربستان به آمریكا طولانی تر شد به گزارش خبرگزاری نفت و گاز ابرنفتكشهای حامل نفت عربستان سعودی به مقصد سواحل آمریكا به علت كمبود كشتیهای كوچك تر مورد استفاده برای انتقال نفت، محموله های خویش را با تاخیر خالی خواهند كرد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، فعالان بازار به بلومبرگ گفتند تحویل حجم بالاتری نفت از جانب عربستان سعودی به منطقه گلف کاست آمریکا و اتکا به شمار محدودی کشتیهای کوچک تر از جانب خریداران برای کمک به تخلیه محموله ها، سبب شده است زمان انتظار طولانی تر شود. این تاخیر قبل از بهبود امکان دارد تشدید شود.

ناوگانی از نفتکشهای حامل نفت عربستان سعودی که محصول جنگ قیمت میان ریاض و روسیه در مارس هستند، همچنان در راه رسیدن به آمریکا قرار دارند. عربستان سعودی در آوریل بیشتر از ۱۱ میلیون بشکه در روز نفت تولید کرد و محموله های نفت به مقصد آمریکا را با پایینترین قیمت چند سال گذشته عرضه نمود.

به گفته پتیر سند، تحلیلگر کشتیرانی در گروه صنعتی بیمکو، حدود یک ماه قبل ۱۸ ابرنفتکش از عربستان سعودی به مقصد خلیج مکزیکو حرکت کردند در حالیکه تنها هفت کشتی مشاهده شده اند. این مورد تعجبی ندارد و مدتی طول خواهد کشید تا محموله ابرنفتکشها در منطقه گلف کاست تخلیه شود و انتظار می رود نفت عربستان با اندکی تاخیر به آمریکا برسد.

به گفته استفن ولف، مدیر نفت خام در شرکت مشاوره "انرژی اسپکتس"، معمولا چهار تا شش روز زمان می برد تا محموله ابرنفتکشها که دو میلیون بشکه ظرفیت دارند، تخلیه شود. خریداران در آمریکا معمولا سه کشتی به ظرفیت ۶۰۰ هزار بشکه در روز یا کشتیهای سبک تر را برای تکمیل فرایند تخلیه محموله کرایه می کنند.

اما از اواخر آوریل سه کشتی حامل نفت عربستان سعودی بعد از رسیدن به مقصد آمریکا ناچار شده اند بیشتر از یک هفته منتظر بمانند تا محموله شان تخلیه شود.

تقاضای فزاینده برای کشتیهای سبک نرخ کرایه آنها را افزایش داده است و قیمت هر سفر آنها در ماه جاری ۵۰ هزار دلار افزوده شده و به ۳۵۰ هزار دلار صعود کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، هنوز ۲۰ ابرنفتکش دیگر حامل نفت عربستان سعودی وجود دارند که مقرر است تا آخر ژوئن به آمریکا برسند. چشم انداز محموله های بیشتر امکان دارد هزینه کشتیهای سبک را بیشتر افزایش دهد.
1399/02/26
14:27:19
5.0 / 5
2771
تگهای خبر: انرژی , تولید , خرید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز