وزیر انرژی روسیه

بازار نفت تا یك ماه دیگر متعادل می شود

بازار نفت تا یك ماه دیگر متعادل می شود خبرگزاری نفت و گاز: در بحبوحه شیوع پاندمی ویروس كرونا كه سبب شده است تقاضا برای نفت در چند ماه گذشته به شدت افت كند، وزیر انرژی روسیه پیش بینی كرد؛ روند عرضه و تقاضا در بازار جهانی تا ژوییه متوازن خواهد شد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، الکساندر نواک پیش بینی نمود تقاضا برای نفت در ماه مه بهبود پیدا می کند و اشاره کرد که هم اکنون تغییرات عمده ای در روند عرضه جهانی نفت مشاهده می شود و کاهش عرضه که در واکنش به شرایط بازار صورت گرفته به حدود ۱۵ میلیون بشکه در روز بالغ شده است.

به گفته وزیر انرژی روسیه، مازاد جهانی بین هفت تا ۱۲ میلیون بشکه در روز است.

گروه اوپک پلاس تحت توافقی که در اوایل آوریل تصویب کرد، تولیدش را در ماه های مه و ژوئن ۹.۷ میلیون بشکه در روز محدود خواهدنمود. بگفته منابع آگاه، اوپک پلاس خواستار تداوم محدودیت عرضه فعلی بعد از ژوئن است تا روند بازیابی تعادل بازارهای نفت را تسریع کند.

عربستان سعودی و عراق که دو تولیدکننده بزرگ عضو اوپک هستند، بر پایبندی خود برای متعادل کردن بازارهای نفت تاکید کرده اند. عربستان سعودی متعهد شده است یک میلیون بشکه در روز دیگر به کاهش تولید خود در ژوئن بیافزاید. اما دستیابی به اهداف تولید برای عراق دشوارتر بوده است.

خبر پیش بینی وزارت انرژی روسیه درباره متعادل شدن بازار تا ژوییه در حالی انتشار یافته که روسیه درصدد ممنوعیت واردات محصولات نفتی برای پشتیبانی از صنعت پالایش نفت خود در شرایط افت تقاضا است.

روسیه موافقت کرده است تولیدش را در ماههای مه و ژوئن به ۸.۵ میلیون بشکه در روز کم کند. معمولا پایبندی روسیه به توافق کاهش تولید اوپک پلاس در ادوار گذشته ضعیف بوده اما این دفعه نبود تقاضا برای نفت سبب شده است این کشور به سرعت اقدام نموده و تولیدش را محدود کند.

آژانس بین المللی انرژی هفته گذشته اعلام نمود که طبق نشانه های مشاهده شده، با اقدام اوپک و تولیدکنندگان آمریکایی در کاهش سریع تولید، بازار نفت سریع تر از تصور قبلی در حال متعادل شدن است.

در این بین، نشریه تایمز ایندیا به نقل از دارمندرا پرادهان، وزیر نفت هند نوشت که تقاضای هند برای سوخت که در اولین روزهای دو ماه قرنطینه ۶۰ درصد سقوط کرده بود، در ژوئن به سطح قبل از بحران شیوع ویروس کرونا خواهد رسید.

بر اساس گزارش اویل پرایس، هند سومین واردکننده بزرگ نفت در جهان است و پالایشگاههای نفت هندی در اوایل ماه مه با حدود ۶۰ درصد ظرفیتشان فعالیت کردند و قصد دارند تا اختتام ماه ظرفیت تولیدشان را به حدود ۸۰ درصد برسانند.

منبع:

1399/03/06
23:45:05
5.0 / 5
2758
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز