كاهش قیمت نفت در آستانه مذاكرات اوپك پلاس

كاهش قیمت نفت در آستانه مذاكرات اوپك پلاس به گزارش خبرگزاری نفت و گاز قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی با اقدام معامله گران برای سودگیری از رشد قیمت ها همزمان با رایزنی اعضای اوپك پلاس برای تمدید كاهش تولید به میزان فعلی، كاهش پیدا كرد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت با ۱۵ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش، به ۳۷ دلار و ۶۹ سنت در هر بشکه رسید.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۱۳ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش، به ۳۵ دلار و ۳۶ سنت در هر بشکه رسید.

هر دو شاخص رشد ماهانه چشم گیری را تحت تأثیر کاهش تولید جهانی نفت و انتظارات برای بهبود تقاضا بعد از رفع محدودیت های قرنطینه ثبت کردند. وست تگزاس اینترمدیت ۸۸ درصد و برنت حدود ۴۰ درصد رشد قیمت ماهانه داشت.

هووی لی، اقتصاددان بانک OCBC با اشاره به توافق آوریل اوپک و متحدانش با کاهش تولید به میزان ۹.۷ میلیون بشکه در روز معادل حدود ۱۰ درصد از تولید جهانی در ماه های مه و ژوئن، اظهار نمود: تمرکز بازار روی اوپک پلاس است. امکان دارد قیمتهای نفت گرفتار عقب نشینی شوند اما اگر اوپک پلاس با تمدید سه ماهه کاهش تولید به میزان فعلی موافقت کند، احتمال دارد که قیمتها تا مرز ۴۰ دلار صعود کنند.

با این حال همچنان تنش ها میان آمریکا و چین روی بازارهای مالی جهانی تأثیر گذاشته است و معامله گران همینطور ناآرامی هایی که شهرهای بزرگ آمریکا را فراگرفته اند، زیر نظر دارند.

منابع آگاه به رویترز اعلام کردند که عربستان سعودی پیشنهاد کرده است کاهش تولید نفت به همین میزان فعلی تا آخر سال ۲۰۲۰ ادامه پیدا کند اما این پیشنهاد هنوز مورد موافقت روسیه قرار نگرفته است و این کشور اعتقاد دارد که محدودیتها باید تدریجی تسهیل شوند.

الجزایر که ریاست دوره ای اوپک را برعهده دارد، پیشنهاد کرد تاریخ نشست اوپک و متحدانش به جای روزهای نهم و دهم ژوئن، چند روز زودتر در چهارم ژوئن برگزار گردد تا کشورهایی مانند عربستان سعودی، عراق و کویت برای فروش نفت به مشتریانشان راحتتر برنامه ریزی کنند.

به گفته مایکل کارتی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت سی ام سی مارکتس، انتظار می رود رایزنیهای اخیر به تمدید کاهش تولید به میزان فعلی منجر شود. قیمتهای نفت در معاملات روز جاری اندکی کاهش پیدا کرده اند اما همچنان در اوج اخیرشان قرار دارند.

بر اساس گزارش رویترز، در این بین آمار شرکت خدمات انرژی بیکرهیوز نشان داد که شمار دکلهای حفاری نفت و گاز آمریکا در هفته منتهی به ۲۹ مه، به کمترین میزان کاهش پیدا کرده است.
1399/03/12
22:33:08
5.0 / 5
2927
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , حفاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز