بررسی مسائل حوزه انرژی در مجلس

جباری: وزارت نیرو چه برنامه ای برای رفع اشكال كم آبی مناطق جنوب دارد؟

جباری: وزارت نیرو چه برنامه ای برای رفع اشكال كم آبی مناطق جنوب دارد؟ به گزارش خبرگزاری نفت و گاز نماینده مردم هرمزگان در مجلس یازدهم اشاره كرد: در حوزه آب و برق بیشتر مردم مناطق جنوب كشور با مشكل روبرو بوده و لازم است وزارت نیرو برنامه خودرا برای مرتفع كردن مشكل مردم جنوب ارائه نماید.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، احمد جباری در جلسه علنی امروز مجلس و در جریان بررسی مسائل حوزه انرژی با حضور وزیر نیرو بیان کرد: در امتداد مشکل بی آبی استان هرمزگان باید بگویم که یکی از مزیت های نسبی این استان آب است ولی در عین حال که بارندگی و دریا نیز وجود دارد باز هم مردم با مشکل بی آبی مواجهند وزارت نیرو چه برنامه ای برای رفع اشکال بی آبی و کم آبی در مناطق جنوبی دارد.
وی در ادمه اظهار نمود: ادغام آب و فاضلاب روستایی و شهری از نظر بنده حرکت مثبتی نبود چونکه در این میان روستایی ها مغفول ماندند و توجه آب و فاضلاب بیشتر به بخش شهری است وزارت نیرو برنامه مشخصی برای مشکل کم آبی روستاها ندارد.
نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: در حوزه سدسازی ما رتبه خوبی در دنیا داریم اما مدیریت منابع آبی ما ضعیف است در بخش تامین آب کشاورزی ما گرفتار مشکل هستیم در صورتیکه در سال جهش تولید باید به کشاورزان توجه گردد در مجلس هشتم ما قانونی تصویب کردیم تا به چاه های کشاورزی که پیش از سال ۸۵ حفر شدند مجوز دهیم اما وزارت نیرو به این قانون توجه نداشته است.
جباری در آخر اشاره کرد: در بخش برق در مناطق گرمسیری جنوب از خوزستان، بوشهر، هرمزگان و تا سیستان و بلوچستان مردم با مشکل روبرو هستند و قبض های برق مصرفی ماهانه ۲ میلیون یا یک میلیون تومان است.
منبع:

1399/03/21
21:05:42
5.0 / 5
2933
تگهای خبر: انرژی , برق , تولید , وزارت نیرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز