نفت حاضر به افزایش قیمت نیست

نفت حاضر به افزایش قیمت نیست خبرگزاری نفت و گاز: قیمت نفت در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی به سبب نگرانی ها نسبت به ضعیف ماندن تقاضا برای سوخت به دنبال افزایش موارد جدید مبتلاشدن به بیماری كووید 19 در جهان كاهش پیدا كرد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت ۲۰ سنت معادل ۰.۵ درصد کم شد و به ۳۹ دلار و ۵۲ سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت روز دوشنبه با ۲.۶ درصد افزایش بسته شده بود.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۲۱ سنت معادل ۰.۶ درصد کاهش، به ۳۶ دلار و ۹۱ سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا روز گذشته ۲.۴ درصد افزایش داشت.

موارد مبتلاشدن به ویروس کرونا در جهان روز دوشنبه از مرز هشت میلیون نفر عبور کرد. موارد جدید مبتلاشدن به کرونا در آمریکای جنوبی افزایش یافت در صورتیکه آمریکا و چین هم با موج جدید مبتلاشدن به ویروس کرونا روبرو شده اند. اما بعضی از ناظران بازار اعتقاد دارند که بازگشت به قرنطینه سخت گیرانه ای که در ابتدای سال برقرار شده بود، وجود نخواهد داشت.

به گفته مفسرین، امید به کاهش تولید از طرف تولیدکنندگان بزرگ مانع کاهش شدید قیمتها شده است.

قیمتهای نفت روز دوشنبه بعد از این افزایش یافت که سهیل المزروعی، وزیر انرژی امارات متحده عربی ابراز امیدواری کرد آن دسته از تولیدکنندگان در گروه اوپک پلاس که در عمل به تعهداتشان ضعیف بودند به جبران خواهند پرداخت.

اوپک، روسیه و سایر کشورهایی که گروه اوپک پلاس را می سازند، شنبه گذشته با تمدید یک ماهه کاهش تولید ۹.۷ میلیون بشکه در روز معادل حدود ۱۰ درصد از عرضه جهانی قبل از شیوع ویروس کرونا موافقت کردند. این توافق که از اول ماه مه به اجرا درآمد، کمک کرد قیمتهای نفت نسبت به رکورد پایینی که در آوریل به ثبت رساندند، دو برابر افزایش پیدا کنند.

بر اساس گزارش رویترز، تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا هم در بحبوجه فروپاشی تقاضا برای نفت، حفاری را کاهش داده اند.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام نمود که تولید هفت منطقه نفت شیل آمریکا تا ژوییه به ۷.۶۳ میلیون بشکه در روز کاهش پیدا خواهدنمود که پایینترین میزان در دو سال قبل است.

طبق آمار شرکت بیکرهیوز، شرکتهای حفاری آمریکایی هفته گذشته شمار دکلهای حفاری نفت را به پایین ۲۰۰ حلقه کاهش دادند که پایینترین میزان از ژوئن سال ۲۰۰۹ است.
1399/03/28
12:13:36
5.0 / 5
2411
تگهای خبر: انرژی , اوپك , برق , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز