كنفرانس مطبوعاتی مدیر كل آژانس

گروسی: موضع شورای حكام درباره ایران به پاسخ اعضای آن بستگی دارد

گروسی: موضع شورای حكام درباره ایران به پاسخ اعضای آن بستگی دارد مدیركل آژانس بین المللی انرژی اتمی در یك كنفرانس مطبوعاتی پاسخگوی سوالات خبرنگاران درباره فعالیت آژانس در ایران شد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در یک کنفرانس مطبوعاتی که بعد از شروع جلسه امروز شورای حکام آژانس انجام شد و به صورت مستقیم از پایگاه اینترنتی آژانس پخش گردید، به برخی سوالات خبرنگاران درباره کارهای آژانس در ایران پاسخ داد.
او درباره موضع ایران درباره گزارش اخیر آژانس اظهار نمود که این نهاد برمبنای تحلیلی علمی فعالیت می کند. آژانس یک تحلیل روش مند دارد و این ارائه این گزارش ها قسمتی از عملیات استاندارد آژانس است. هیچ ابهام قانونی ای در این زمینه وجود ندارد کارشناسان آژانس اطلاعات مربوطه را بررسی می کنند.
گروسی همین طور درباره این که شورای حکام ممکنست چه موضعی در مقابل ایران داشته باشد، اظهار داشت: این به اعضای شورا بستگی دارد که چگونه پاسخ بدهند. من به دنبال روشی مشخصی نیستم که برای واکنش آنها تعیین شود. وظیفه من این است که گزارش فعالیت هایم را به آنها بدهم.
مدیرکل آژانس در ادامه درباره این که ممکنست چه اتفاقاتی در جلسات روزهای آتی شورای حکام درباره ایران بیافتد، اظهار نمود: چیزی که بوسیله رئیس جلسه متوجه شده ام این است که رایزنی های سازنده ادامه دارد تا تضمین شود که شورا به فعالیت خود در این زمینه ادامه می دهد. انتظار می رود شاهد مباحثاتی فعالانه پیرامون ایران باشیم. من گزارشم را در اختیار شورا می گذارم و در این زمینه نگرانی جدی دارم؛ به عهده اعضای شورا است که ارزیابی نهایی را انجام دهند.
او در پاسخ به این پرسش که آیا ممکنست با بیشتر کردن فشار بر ایران درباره ایجاد دسترسی به برخی محل ها، ایران همکاری اش با آژانس را کمتر کند، اظهار داشت: امیدوارم این گونه نباشد. نه فقط برای ایران بلکه برای همه کشورها. تعهدات تعهدات هستند. همکاری ‎ها ادامه دارند، امیدوارم کارمان را بهتر انجام بدهیم.
اظهارات امروز گروسی در حالی مطرح می شود که سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در نشست خبری امروز خود گزارش اخیر آژانس و ادعاهای مطرح شده در آنرا مورد انتقاد قرار داد و اظهار داشت: بر اساس ادعای جاسوسی رژیم صهیونیستی و شخص نتانیاهو آنها موضوعی که بسته شده است را باز می کنند و این جای تاسف دارد که آژانس بجای اتکا به مدارک متقن و نگاه به همکاریهای سطح بالای ایران با آژانس به ادعاهای رژیمی می پردازد که خصومتش با مردم، نظام ایران و خطری که برای عرصه بین الملل دارد بر همگان مشخص است.
وی افزود: ایران تابحال همکاریهای سطح بالای با آژانس داشته است. آژانس بین المللی انرژی اتمی باید این همکاری ها را قدر بداند و تحت تاثیر بعضی از رژیم ها و کشورها و حاشیه سازی های بی مورد آنها نباشد.
سخنگوی وزارت خارجه اشاره کرد: همکاریهای ایران با آژانس پس از کاهش تعهدات برجامی ادامه پیدا کرد و ایران با اطلاع آژانس این اقدامات خودرا انجام داد و اگر آنها بخواهند این رویه را در پیش بگیرند قدری تعامل با این نهاد بین المللی گرفتار مشکل می شود.1399/03/28
22:45:45
5.0 / 5
2965
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز