اخراج صدها كارمند غول نفتی آرامكو

اخراج صدها كارمند غول نفتی آرامكو خبرگزاری نفت و گاز: غول نفتی آرامكوی سعودی به دنبال ركود بازار جهانی نفت در بحبوحه انتشار ویروس كرونا، در ماه جاری اخراج صدها كارمند خودرا آغاز می كند.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، آرامکو مانند سایر شرکت های بزرگ نفتی بعد از شیوع پاندمی ویروس کرونا که موجب سقوط شدید تقاضا و قیمت های نفت شد، هزینه سرمایه برای سال ۲۰۲۰ را کم کرد. غول های نفتی در امتداد کاهش هزینه ها حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد از نیروی کار خودرا تعدیل کرده اند.

منابع آگاه به رویترز اعلام نموده اند که بیشتر مشاغلی که در آرامکو حذف می شوند، خارجی ها هستند. یک منبع مطلع برآورد کرد که ۵۰۰ نفر اخراج شده اند و تعدیل نیرو در آرامکو بر اساس عملکرد و اقدامات مشابهی است که هر سال انجام می گیرد.

آرامکو بیش از ۷۰ هزار کارمند دارد.

این شرکت در اطلاعیه ای اعلام نمود آرامکو خودرا با فضای کسب و کار بسیار پیچیده و در حال تغییر که ناشی از پاندمی کووید ۱۹ است، تطبیق می دهد. ما مدام هزینه های عملیاتی خودرا بررسی نموده و در مخارجمان در جایی که برای ادامه عملکرد خوب و سودآوری لازم است، بازبینی می نماییم. ما این دفعه درباب اقداماتمان اطلاعاتی منتشر نمی نماییم اما همه اقدامات ما برای تاب آوری و رقابت پذیری طراحی شده و رشد بلندمدت را هدف گرفته است.

بلومبرگ اولین منبع خبری بود که خبر اخراج ها در آرامکو را منتشر نمود.

در این بین، امین ناصر، مدیرعامل آرامکو اعلام نمود این شرکت از نقدینگی و بدهی برای پرداخت ۱۸.۷۵ میلیارد دلار سود نقدی به سهامداران در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ استفاده خواهدنمود.

این اظهارات بعد از تکمیل خرید ۷۰ درصد از سهام غول پتروشیمی سابیک از صندوق سرمایه دولتی عربستان سعودی عنوان شد. ارزش این قرارداد ۶۹.۱ میلیارد دلار است و آرامکو پرداخت این مبلغ را در مدت سه سال تا سال ۲۰۲۸ انجام خواهد داد.

شرکت قطر پترولیوم که یکی از بزرگترین شرکتهای انرژی جهان است هم برای مقابله با افت قیمت نفت و کاهش تقاضا، به اخراج کارگران خارجی و کاهش هزینه اقدام نموده است.

بر اساس گزارش رویترز، کویت که یکی از تولیدکنندگان بزرگ نفت در خلیج فارس است نیز استخدام کارگران خارجی در صنعت نفت را به مدت یک سال متوقف کرده است.

منبع:

1399/03/30
21:38:22
5.0 / 5
2336
تگهای خبر: انرژی , تولید , خرید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز