انتقاد شدید ایران از تروئیكای اروپایی

انتقاد شدید ایران از تروئیكای اروپایی خبرگزاری نفت و گاز: سخنگوی وزارت امور خارجه، اقدام اخیر شورای حكام آژانس بین المللی انرژی اتمی در تصویب قطعنامه ای مقابل ایران را اقدامی غیرسازنده، غیرمسئولانه و غیرقابل پذیرش توصیف كرد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، سیدعباس موسوی جمعه شب در یک موضع گیری مطبوعاتی، با رد کامل قطعنامه سیاسی و غیرفنی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی اظهار نمود: در صورتیکه جمهوری اسلامی ایران بالاترین سطح از همکاری را با آژانس داشته است، صدور قطعنامه شورای حکام اقدامی کاملاً غیرسازنده و مایوس کننده است.
وی ادامه داد: بزرگ نمایی درخواست های آژانس توسط برخی دولت ها و در رأس آنها آمریکا، در صورتیکه اساس و مبنای چنین درخواست هایی از طرف آژانس زیر سؤال است، تلاش آشکاری برای یک بحران آفرینی جدید بر سر راه همکاریهای ایران و آژانس بشمار می رود.
سخنگوی وزارت امور خارجه، اعضای شورای حکام را به هوشیاری در مقابل تلاش آمریکا و رژیم صهیونیستی برای بازگشایی پرونده های جعلی قدیمی که بی اساس بودن آنها قبل از این اثبات شده و توسط خود شورای حکام مختومه شده بودند، دعوت کرد.
وی با تقدیر از دولت هایی که با تحلیل دقیق شرایط و شناخت اهداف سیاسی ورای این قطعنامه از همراهی با آن خودداری کرده اند، اظهار داشت: از آن دسته از دولت های عضو شورای حکام که به این قطعنامه رای مثبت داده اند، انتظار می رفت با درک اهداف پنهان رژیم صهیونیستی و رژیم حاکم بر آمریکا، با تلاش آنها برای یک تنش غیر ضروری جدید در عرصه بین المللی همراه نشوند.
موسوی اقدام سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان در معرفی این قطعنامه را به شدت محکوم کرده و آنرا اقدامی تحت فشار آمریکا قلمداد و اشاره کرد: این سه دولت که در اجرای تعهدات برجامی خود کاملا عاجز مانده اند با این اقدام قصد فرار به جلو و گریز از مسئولیت های برجامی خود در قبال ایران دارند.
سخنگوی وزارت امور خارجه در آخر افزود: این قطعنامه یک زیاده خواهی آشکار و طلبکاری سیاسی از طرف آمریکا و سه کشور اروپایی است و جمهوری اسلامی ایران زیاده طلبی را از جانب هیچ کشور و سازمانی نمی پذیرد.
او در آخر اشاره کرد: مسئولیت تنش آفرینی در روابط جمهوری اسلامی ایران و آژانس بر عهده بانیان این قطعنامه است و این کشورها باید عواقب این اقدام خودرا پذیرا باشند.
منبع:

1399/03/31
15:42:13
5.0 / 5
2665
تگهای خبر: انرژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز