تكلیف ذخیره كارت سوخت چه می شود؟

تكلیف ذخیره كارت سوخت چه می شود؟ سررسید 9 ماه ذخیره بنزین در كارت های سوخت این ماه تمام می شود اما طبق گفته سخنگوی شركت ملی پخش فراورده های نفتی تصمیم گیری برای تمدید یا عدم تمدید سقف ذخیره بنزین در جریان است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، از شروع طرح سهمیه بندی بنزین در آبان ۱۳۹۸ امکان ذخیره بنزین در کارت های هوشمند سوخت مالکان خودرو های شخصی و موتورسیکلت به مدت شش ماه تعیین شده بود که بر این اساس سه ماه دیگر افزایش و مجموعا به ۹ ماه تغییر یافت.
این مساله بدین معناست که درحال حاضر کارت سوخت ظرفیت ذخیره ۵۴۰ لیتر بنزین را دارد و برمبنای شرایط فعلی اگر فرد تا اختتام ماه نهم یعنی تیرماه این میزان سهمیه را حتی یک لیتر استفاده نکند، سهمیه مردادماه به آن فرد تعلق نمی گیرد.
اما اگر فرد ۳۰ لیتر از سهمیه ۹ ماهه خودرا بهره برده باشد، در مردادماه تنها ۳۰ لیتر بنزین دریافت می کند و ۳۰ لیتر مابقی را از دست خواهد داد، البته آنطور که فاطمه کاهی - سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی - به ایسنا گفته، تصمیم گیری برای تمدید یا عدم تمدید سقف ذخیره بنزین در کارت های سوخت در جریان است و باید منتظر نتیجه قطعی ماند.
وی با اعلان اینکه این تصمیم قبل از اختتام تیرماه اعلام خواهد شد اما نتیجه آن هنوز معین نمی باشد، اظهار نمود: بعد از مشخص شدن نتیجه اطلاع رسانی صورت خواهد گرفت و احیانا در ایام آتی این مساله تعیین تکلیف می شود.
طبق اعلام شرکت ملی پخش فراورده های نفتی میزان سهمیه ماهیانه برای خودرو های شخصی بنزین سوز ۶۰ لیتر، دوگانه سوز ۳۰ لیتر و موتورسیکلت ها ۲۵ لیتر است.1399/04/22
16:09:32
5.0 / 5
2703
تگهای خبر: بنزین , پخش , سوخت , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز