نگاهی به وضعیت نیروگاه ها

مردم ۱۰ روز دیگر تحمل كنند

مردم ۱۰ روز دیگر تحمل كنند مدیرعامل شركت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی اظهار داشت: باوجود افزایش دما و مصرف بالا شرایط نیروگاه ها معمول است اما از مشتركان تقاضا داریم طی 10 روز آینده به مدیریت مصرف توجه داشته باشند.


محسن طرزطلب در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت نیروگاه های کشور، اظهار نمود: هم اکنون نیروگاه وضعیت عادی دارند و مشکلی در روند تولید برق وجود ندارد و رکوردشکنی مصرف برق صدمه ای به نیروگاه ها وارد نکرده است.
وی با تاکید بر اینکه پیش بینی می شود که نیروگاه ها توان مقابله با افزایش مصرف را داشته باشند، اشاره کرد: نگرانی برای زمانی است که حادثه ای در یک یا چند نیروگاه اتفاق افتد و مشکلاتی را ایجاد کند؛ در غیر این صورت نگرانی خاصی برای تامین برق کشور وجود ندارد.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی با اعلان اینکه نگرانی از این بابت است که متوسط میانگین دمای هوا در کل کشور افزایش یابد، اضافه کرد: هر یک درجه میانگین وزنی که افزایش می یابد ۱۸۰۰ مگاوات بر میزان مصرف برق افزوده می شود.
۱۸۰۰ مگاوات به ظرفیت نیروگاه ها اضافه شد
طرزطلب اضافه کرد: وقوع گرمای بیش از اندازه ممکنست در تولید برق پایدار و مستمر ایجاد مشکل کند. علاوه بر این در حوزه های پست، انتقال و بحث های توزیع نیز ممکنست مشکلاتی به وجود آید که مدیریت مصرف برق و همکاری مشترکان می تواند این مساله را سامان بخشد.
وی با اشاره به افزایش ظرفیت نیروگاه ها در پیک امسال، اظهار نمود: از پیک سال قبل تا کنون حدود ۱۸۰۰ مگاوات به ظرفیت نیروگاه های کشور اضافه شده است.
خاموشی های سال ۹۷ تکرار نمی گردد
وی در پاسخ به این پرسش که وقوع خاموشی های برنامه ریزی شده همچون سال ۱۳۹۷ چقدر است؟ اظهار داشت: با همکاری مردم و شرایط موجود به نظر نمی رسد که شاهد خاموشی های برنامه ریزی شده باشیم. در آن سال بحث این بود که به سبب کمبود بارش ها نمی توانستیم از حداکثر نیروگاه های برق آبی استفاده نمائیم.
بگفته وی کسری منابع آب سبب شد تا در سال ۱۳۹۷ تنها نیمی از ظرفیت برق آبی ها استفاده گردد که حالا این شرایط وجود ندارد و اگر مردم همکاری داشته باشند تا ۱۰ روز آینده که دمای هوا افت پیدا می کند می توانیم این شرایط را پشت سر بگذاریم؛ چونکه معمولا از ۱۵ مرداد به بعد دمای هوا کاهش پیدا می کند.1399/04/31
14:12:43
5.0 / 5
2685
تگهای خبر: برق , تولید , نیروگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز