كدام بخش بیشترین برق را مصرف می كند؟

كدام بخش بیشترین برق را مصرف می كند؟ به گزارش خبرگزاری نفت و گاز هم اكنون میزان مصرف برق در بخش كشاورزی و صنعت ركوردشكن شده تا جایی كه طبق گفته سخنگوی صنعت برق تابحال رشد مصرف برق در بخش كشاورزی به بیشتر از چهار درصد و رشد مصرف در بخش صنعت ۱۰.۶ درصد افزایش یافته است.


مصطفی رجبی مشهدی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه اضافه شدن مشترکان جدید و رشد مصرف در دو بخش کشاورزی و صنعت از عوامل اصلی افزایش مصرف امسال محسوب می شوند، اظهار نمود: گرم شدن هوا و استفاده از وسایل سرمایشی از دیگر دلیلهای افزایش مصرف برق است.
وی با اشاره به این که در فصل گرم ۴۰ درصد از مصرف برق کشور به سیستم های سرمایشی اختصاص دارد، اشاره کرد: بطور میانگین در ۱۰ سال قبل سالانه ۵ درصد رشد مصرف داشته ایم و باتوجه به اضافه شدن سالانه یک میلیون مشترک و صنایع جدید، مصرف برق افزایش می یابد.
سخنگوی صنعت برق اضافه کرد: برای پاسخگویی به این میزان رشد مصرف یکی از راه ها، ساخت و توسعه نیروگاه های تولید برق و ایجاد تاسیسات جدید بیشتر است که برای این کار باید سالانه ۳ تا ۴۰۰۰ مگاوات برق وارد شبکه نماییم و برای این منظور سالانه ۱۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه نیاز است.

رجبی مشهدی با بیان این که راه دوم مدیریت مصرف برق است که موجب می شود با پایین ترین میزان هزینه، از سرمایه گذاری بیشتر برای ایجاد تاسیسات جدید برای زمان محدودی که تنها در فصل گرم رخ می دهد، جلوگیری کرد، اظهار داشت: صنایع بزرگ امسال نه فقط تولیدشان کم نشده است، بلکه مصرف برقشان نسبت به سال قبل ۱۰.۰۶ افزایش یافته است.

وی با تاکید بر اینکه سال ۱۳۹۷ رشد مصرف کمتر از سه درصد بود که این میزان در سال ۱۳۹۸ به حدود یک درصد کم شد و امسال نیز با همکاری خوب مشترکان می توان امیدوار بود رشد در حد یک درصد و کمی کمتر باشد، اشاره کرد: اگر مشترکان در ساعات اوج بار به مساله مدیریت مصرف توجه داشته باشند می توانیم تابستان را بدون مشکل سپری نماییم.

سخنگوی صنعت برق با اعلان اینکه در بخش خانگی با وجود آنکه مردم بیشتر از گذشته در منازل حضور دارند، اما مصرف برق بخش خانگی تابحال افزایشی نداشته است، اظهار داشت: مردم می توانند با مدیریت مصرف، از مشوق ها و پاداش های صنعت برق بهره مند شوند. می توان با روش های بسیار ساده بدون این که رفاه خانواده کم شود، مصرف برق را مدیریت کرد بطوریکه اگر در منازل از ساعت ۱۳ تا ۱۷، وسایل پرمصرف برقی را در ساعات ابتدایی بامداد یا ساعات پایانی شب استفاده کنند، موجب کاهش مصرف برق خواهد شد.

منبع:

1399/05/04
14:06:05
5.0 / 5
2440
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز