كدام كشورها بیشتر به انرژی هسته ای تكیه دارند؟

كدام كشورها بیشتر به انرژی هسته ای تكیه دارند؟ به گزارش خبرگزاری نفت و گاز در این گزارش فهرستی از كشورهایی كه بیشتر از سایر كشورهای جهان در تولید برق خود انرژی هسته ای را به كار می گیرند تهیه شده است كه كشور فرانسه در صدر این فهرست قرار دارد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از روسیا الیوم، امروزه بیشتر کشورهای جهان به جای استفاده از سوخت فسیلی به انرژی هسته ای روی آورده اند. در تصویر زیر نام کشورهایی که بیشتر از دیگر کشورها برای تولید برق از انرژی هسته ای استفاده می نمایند به ترتیب آمده است.


بنا به گزارش "وضعیت صنعت هسته ای در سال 2010" کشور فرانسه بیشتر از تمام کشورهای جهان بر انرژی هسته ای متکی است و پارسال برای تولید 71.7 درصد میزان تمام برق کشور، 58 راکتور هسته ای راه اندازی کرده است.
برپایه این گزارش، پس از فرانسه بیشتر کشورهایی که برای تولید برق انرژی هسته ای را به کار می گیرند در اروپای شرقی قرار دارند.
کشورهای اسلوواکی، اوکراین و مجارستان حدودا 50 تا 55 درصد برق خویش را از راه راکتور هسته ای تولید می کنند.
کشور سوئد هم در اوایل فهرست کشورهای متکی به انرژی هسته ای در تولید برق قرار دارد و حدودا 40 درصد برق این کشور از این طریق تأمین می شود.
پس از سوئد کشورهای بلژیک و سوئیس قرار دارند که به ترتیب 39 و 37.7 درصد برق این کشورها از راه انرژی هسته ای تأمین می شود.
کشور اسلوونی هم حدودا 35.9 درصد برق خویش را از راه راکتور هسته ای تولید می کند.
منبع:

1399/05/12
23:25:20
5.0 / 5
2369
تگهای خبر: انرژی , برق , تولید , راه اندازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز