بررسی دقیق كارهای هسته ای عربستان از طرف آژانس های اطلاعاتی آمریكا

بررسی دقیق كارهای هسته ای عربستان از طرف آژانس های اطلاعاتی آمریكا خبرگزاری نفت و گاز: روزنامه نیویورك تایمز در گزارشی بیان كرد كه آژانس های اطلاعاتی آمریكا در حال بررسی دقیق همكاری هسته ای چین و عربستان می باشند تا بدانند كه آیا این همكاری می تواند بطور مخفیانه به توان عربستان برای تولید تسلیحات هسته ای بیانجامد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، خدمات اطلاعاتی(آمریکا) در حال بررسی دقیق این هستند که ببینند آیا همکاری عربستان سعودی با چین برای توسعه در زمینه دانش هسته ای سرپوشی برای فرآوری اورانیوم و حرکت به سمت تولید یک سلاح(هسته ای) است.
آژانس های اطلاعاتی آمریکا در حال بررسی دقیق عربستان سعودی برای بالا بردن توانش در تولید سوخت هسته ای می باشند که می تواند این کشور را در راه تولید تسلیحات هسته ای قرار دهد.
طبق گفته مقامات آمریکایی، آژانس های جاسوسی در هفته های اخیر یک تحلیل محرمانه را درباره اقدامات فعلی در داخل عربستان سعودی و در همکاری با چین در امتداد ایجاد ظرفیت صنعتی لازم برای تولید سوخت هسته ای منتشر نموده اند. این تحلیل هشدارها را افزایش داده است که ممکنست اقداماتی مخفیانه از جانب عربستان سعودی و چین برای تولید اورانیوم غنی نشده به شکلی که بعدا بتوان آنرا برای سوخت تسلیحات هسته ای غنی سازی کرد، در کار باشد.
قسمتی از این مطالعات نشان می دهد که آن ها(آژانس های اطلاعاتی) یک بنای تازه تکمیل شده را نزدیک یک محل تولید صفحه های خورشیدی در ریاض پایتخت عربستان سعودی شناسایی کرده اند که برخی تحلیل گران دولتی و کارشناسان خارجی گمان می کنند ممکنست این بنا یکی از چند تاسیسات هسته ای اعلام نشده باشد.
مقامات آمریکایی گفته اند که تلاش عربستان سعودی هنوز در مراحل اولیه است و مفسرین اطلاعاتی هنوز به نتایج قطعی درباره برخی تاسیسات تحت بررسی نرسیده اند. بگفته این مقامات، حتی اگر عربستان سعودی تصیمیم بگیرد یک برنامه هسته ای با اهداف نظامی را در پیش بگیرد، سال ها زمان می برد تا بتواند تنها یک کلاهک هسته ای تولید نماید.
منبع:

1399/05/17
21:35:34
5.0 / 5
2227
تگهای خبر: تولید , خدمات , سوخت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز