تجدیدپذیرها چقدر برق تولید كردند؟

تجدیدپذیرها چقدر برق تولید كردند؟ خبرگزاری نفت و گاز: میزان برق تولید شده از منابع انرژی های تجدید پذیر در تیرماه به رقم 5035 میلیون كیلووات ساعت رسید كه این میزان سبب كاهش تلفات 65 مگاوات برق و جذب سرمایه گذاری غیر دولتی 143 هزار و 500 میلیارد ریال شد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، طی سال های اخیر انرژی های تجدید پذیر مورد توجه قرار گرفته، به شکلی که ظرفیت درحال بهره برداری نیروگاه های تجدیدپذیر کشور تا اختتام خرداد به ۸۳۱ مگاوات رسید و ۸۱۵ مگاوات نیروگاه تجدید پذیر نیز در حال راه اندازی است که درصورت راه اندازی آنها ظرفیت نیروگاه های تجدیدپذیر به بیش از ۱۰۰۰ مگاوات خواهد رسید.
پتانسیل های بالای انرژی های تجدیدپذیر همراه با رویکرد مثبت دولت باعث شده که اخیراً با رشد فزاینده این انرژی مواجه باشیم، انرژی که می تواند تأثیرات بسیاری را در صنعت برق ایران داشته باشد. طبق آخرین آمار ارائه شده از طرف ساتبا استفاده از انرژی های تجدیدپذیر و راندمان انرژی برق در کشور از انتشار سه میلیون و ۴۱۷تن گاز گلخانه ای تا اختتام تیرماه جلوگیری کردند.
همین طور استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در تیرماه امسال صرفه جویی یک میلیون و ۱۰۸ هزار لیتری آب را به همراه داشت، علاوه بر این کاربرد انرژی های تجدیدپذیر و راندمان برق در تیرماه ۴۶۸ میلیون کیلوات ساعت کاهش تلفات برق در شبکه را بهمراه داشته است.
انرژی های تجدیدپذیر و راندمان برق صرفه جویی در مصرف سوخت های فسیلی به میزان ۱۴۳۰ معادل میلیون مترمکعب گاز طبیعی را در تیرماه محقق کرد.
مجموع ظرفیت انرژی خورشیدی کشور تا اختتام تیرماه با ۶۴ نیروگاه به ۴۵ درصد رسیده و مجموع ظرفیت انرژی بادی کشور با داشتن ۲۰ نیروگاه بالغ بر۳۴درصد است.

منبع:

1399/05/19
23:22:27
5.0 / 5
2262
تگهای خبر: انرژی , برق , تولید , راه اندازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز