انتشار گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره برنامه هسته ای ایران

ایران اجازه بازرسی یكی از دو محل توافق شده را به وجود آورده است

ایران اجازه بازرسی یكی از دو محل توافق شده را به وجود آورده است به گزارش خبرگزاری نفت و گاز آژانس بین المللی انرژی اتمی در تازه ترین گزارشش اعلام نمود: از یكی از دو محل قبلا توافق شده با ایران، بازرسی به عمل آورده است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از خبرگزاری رویترز، آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش فصلی اش درباره برنامه هسته ای ایران اعلام نمود که ایران اجازه بازرسی یکی از دو محلی را که بر سر بازرسی آن در هفته گذشته توافق شده بود به وجود آورده است.
بر اساس یکی از دو گزارش آژانس که به رویت رویترز رسیده است، آژانس یکی از این تاسیسات را بازرسی کرده و نمونه برداری محیطی به عمل آورده است. نمونه های ذکر شده در این گزارش اشاره به هدف ردیابی مواد هسته ای دارند که احتمال داشت در این محل ها وجود داشته باشد.
طبق این گزارش، بازرسان آژانس در تاریخ توافق شده دیگری با ایران که در سپتامبر ۲۰۲۰ خواهد بود برای نمونه برداری از محیط به یکی دیگر از این دو محل خواهند رفت.
در این گزارش آمده است که ذخایر اورانیوم با غنای پایین ایران اخیرا ۵۳۴ کیلوگرم افزایش داشته و الان کل ذخایز ۲۱۰۵۴ کیلو هست که حدودا به همان میزان سه ماه گذشته بوده است.
این میزان بیش از ۱۰ برابر حد اعلام شده در توافق هسته ای ایران است.
اگرچه این میزان از ذخایر از چندین تن اورانیوم با غنای پایینی که ایران قبل از توافق هسته ای جمع آوری کرده بود بسیار پایین تر است.
منبع:

1399/06/15
14:55:48
5.0 / 5
1636
تگهای خبر: انرژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز