ساخت چاه های نفت نیمه كاره در روسیه برای پس گیری سهم بازار

ساخت چاه های نفت نیمه كاره در روسیه برای پس گیری سهم بازار خبرگزاری نفت و گاز: روسیه برای این كه مطمئن شود بعد از اختتام توافق كاهش تولید اوپك پلاس، سهمش در بازار جهانی نفت را از دست نمی دهد، برنامه ای برای تكمیل چاه های نیمه آماده دارد كه بعد از به انتها رسیدن پیمان، می توانند فعالیتشان را آغاز كنند.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه اظهار داشت: روسیه معتقد می باشد که کسب مجدد سهم بازار یا حتی افزایش آن بعد از بهبود تقاضا، بی نهایت اهمیت دارد و در همین راستا، در حال تکمیل ساخت چاه های نیمه کاره است.

وی در مجله داخلی وزارت انرژی روسیه اعلام نمود بمحض این که تقاضا برای نفت به سطح قبل از بحران شیوع ویروس کرونا برگردد، برای روسیه و سایر کشورهای تولیدکننده نفت فوق العاده مهمست که بتوانند به سرعت سهم بازارشان را بازیابی کرده یا حتی آنرا بالا برند.

منابع آگاه هفته گذشته به رویترز گفتند طرح مذکور به سبب عدم تمایل وزارت دارایی روسیه برای تامین منابع مالی در بحبوحه نیاز به پرداختن به تبعات اقتصادی انتشار ویروس کرونا، متوقف مانده است.

نواک هم درباره این که آیا برنامه چاه های نیمه کاره بعد از اینکه برای اولین بار در ماه مه اعلام شد، توسط دولت تصویب شده است یا خیر، اشاره ای نداشت.

وزارت دارایی روسیه هفته گذشته اعلام نموده بود راههای پشتیبانی از شرکتهای خدمات نفتی بدون استفاده از بودجه دولتی یا صندوق سرمایه دولتی، تحت بحث و بررسی قرار دارد.

اوپک و متحدانش شامل روسیه که به گروه اوپک پلاس معروف هستند، با هدف تقویت قیمتها و ثبات بازار، محدودیت تولیدشان را از اول به ۷.۷ میلیون بشکه در روز تسهیل کرده اند و تا دسامبر به این روند ادامه می دهند.

وزیر انرژی روسیه اعلام نمود دولت در حال بررسی پیشنهاد تخفیف مالیاتی سه ساله برای شرکتهایی که در این برنامه مشارکت دارند از اوایل سال ۲۰۲۲ است و شمار چاه های نیمه کاره را ۲۷۰۰ حلقه برآورد کرده است.

بانکها مقرر است قسمتی از منابع مالی این طرح را تحت ضمانت بانک دولتی VEB فراهم آورند در صورتیکه تخفیفهای مالیاتی ۳۲ میلیارد روبل برآورد شده است و بودجه بعد از عملیاتی شدن چاهها ۱.۱۵ تریلیون روبل معادل ۱۵ میلیارد دلار دریافت خواهدنمود.

نواک اظهار داشت: هزینه کل شرکتهای نفتی ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد روبل پیش بینی می شود.

بر اساس گزارش رویترز، وزیر انرژی روسیه اعلام نمود ایده مشابه می تواند برای بخش گاز هم که از افت تقاضا در بحبوحه شیوع پاندمی به شدت لطمه دیده است، در نظر گرفته شود.

منبع:

1399/06/19
14:47:58
5.0 / 5
1945
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز