توافق اخیر ایران و آژانس از نگاه احمد قریب

توافق اخیر ایران و آژانس از نگاه احمد قریب به گزارش خبرگزاری نفت و گاز نماینده پیشین ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی اظهار داشت: توافق ایران و آژانس مانع دشمن تراشی و اقدامی منطقی بود.


احمد قریب در گفتگو با ایسنا با اشاره به توافق ایران و آژانس بر سر اختلاف نظرهای پادمانی اظهار نمود: خوشحالم از این که ایران و آژانس بر خلاف انتظار برخی کشورها توانستند به چاره ای برای حل اختلاف نظر موجود دست یابند و در چارچوبی دو طرفه دسترسی ها به آژانس داده شد.
وی با اشاره به رویکرد رافائل گروسی، مدیرکل جدید آژانس در این حوزه اظهار نمود: با عنایت به جوان بودن وی و حمایت کشورهای غربی و آمریکا از او اما به نظر می رسد توانسته تا کنون تا حد قابل توجهی خوب عمل کند و تلاشش برای حل و فصل مسائل است. با عنایت به همکاری ایران با آژانس باید امیدوار بود تا گزارش هایش درباره ایران مثبت تر از قبل باشد.
قریب درباره رویکرد ایران در برخورد با آژانس در بحث موضوعات پادمانی اخیر اظهار داشت: به نظر رویکرد ایران به صورت کلی نسبت به قبل عاقلانه تر و با نگاهی منطقی به سیاست دنیا و با تمایل به دوری از دردسر شده است. در هر حال دشمن تراشی برای ایران باید کنترل شود.
این نماینده پیشین ایران در آژانس افزود: رویکرد و نگاه آقای صالحی در جایگاه ریاست سازمان انرژی اتمی در این رابطه حائز اهمیت می باشد و می توان گفت در کنترل و مدیریت فضای سیاسی در داخل و هم در فضای بین الملل موفق تر عمل کرده است. در کل معتقدم ایران رفتاری منطقی در همکاری با آژانس پیش گرفته است. موضوعات فعلی مطرح شده ناشی از نوع تعامل در سال های ۸۲ و ۸۳ است، اگر آن زمان بهتر عمل می کردیم شاید هیچ یک از اتفاقات به آن شکل که شاهد بودیم اتفاق نمی افتاد.
وی اظهار داشت: مبحث و فعالیتهای هسته ای در آغاز نه آنقدر خلاف قوانین بود و نه آنقدر درست انجام شده بود ولی هزینه ای بیشتر از وزن و ظرفیت وارد شد ازاین رو معتقدم حالا منطقی تر و عاقلانه تر نسبت به سیاست های بیرونی درباره ایران عمل می شود.
منبع:

1399/06/21
18:04:58
5.0 / 5
1470
تگهای خبر: انرژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز