با تاكید بر اجرای گام های كاهش تعهدات برجام

صالحی: هزار و ۴۴ سانتریفیوژ در فردو غنی سازی می كنند

صالحی: هزار و ۴۴ سانتریفیوژ در فردو غنی سازی می كنند به گزارش خبرگزاری نفت و گاز رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به تعهدات ایران در برجام و اجرای سیاست های كاهش تعهدات هسته ای، اظهار داشت: بنابر گام چهارم سیاست های كاهش تعهدات برجام، یك هزار و 44 سانتریفیوژ در فردو غنی سازی می كنند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی در واکنش به اظهارات بعضی از نمایندگان در خصوص عدم اجرای گام چهارم کاهش تعهدات برجام در سایت هسته ای فردو، اظهار داشت: سیاست های گام چهارم کاهش تعهدات برجام از طرف جمهوری اسلامی ایران کاملا اجرا شده است. به همین دلیل ما یک بال را در فردو فعال کردیم.
رئیس سازمان انرژی اتمی اشاره کرد: برمبنای سیاست های کاهش تعهدات برجام، یک هزار و 44 سانتریفیوژ در فردو غنی سازی می کنند بدین سبب ما بعنوان مجری این سیاست ها کاملا به وظیفه خود عمل کردیم.
صالحی در گفت و گو با خانه ملت تصریح کرد: ما در برجام تعهد داده بودیم که این یک هزار و 44 ماشین، غنی سازی نکنند اما طبق کاهش تعهدات برجام غنی سازی به اندازه نیاز انجام می شود و مواد غنی شده را هم ذخیره خواهیم کرد.
رئیس سازمان انرژی اتمی فزود: ما در چالش سیاسی با استکبار جهانی هستیم و این واقعیت است. جمهوری اسلامی ایران از شروع انقلاب در این چالش بوده و رفته رفته بهانه این چالش به مساله هسته ای تبدیل شد اما در نهایت ما توانستیم آمریکا را در این چالش منزوی نماییم و این دستاورد بسیار ارزشمندی برای جمهوری اسلامی ایران است.
منبع:

1399/06/24
23:28:27
5.0 / 5
1816
تگهای خبر: انرژی , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز