نماینده اتحادیه اروپا در وین:

لغو تحریم ها بخشی ضروری از توافق هسته ای است

لغو تحریم ها بخشی ضروری از توافق هسته ای است نماینده اتحادیه اروپا در سازمان های بین المللی در وین در اطلاعیه ای با تاكید بر اهمیت توافق هسته ای و حفظ آن، از خروج آمریكا از این توافق و اعمال تحریم ها مقابل ایران ابراز تاسف كرد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، استفن کلمنت، نماینده اتحادیه اروپا در سازمان های بین المللی در وین، در نشست شورای حکام در بیاینه ای پیرامون توافق هسته ای اظهار داشت: اتحادیه اروپا تعهد راسخ و حمایت مداومش از برجام(توافق هسته ای) را ابراز کرده و مصمم است برجام را که یک دستاورد مهم چندجانبه بود و با اتفاق آراء در قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل ثبت گردید با همکاری جامعه بین المللی حفظ کند. برجام یک عامل مهم در ساختار مقررات جهانی عدم اشاعه تسلیحات هسته ای بوده و برای امنیت منطقه، اتحادیه اروپا و در سطح بین المللی اهمیت دارد
کلمنت افزود: برجام هدف ایجاد اطمینان از ماهیت منحصرا صلح آمیز برنامه هسته ای ایران را در بر دارد و بدین سبب اجرای آن لزوم دارد. اتحادیه اروپا از تمامی کشورها می خواهد از اقداماتی که مانع عمل به تعهدات برجام می شوند، اجتناب کنند.
این سفیر اتحادیه اروپا در ادامه بیان کرد: اتحادیه اروپا عمیقا از خروج آمریکا از برجام و تحریم های اعمال شده متاسف است. ما همین طور از تصمیم آمریکا برای لغو سه معافیتی که پروژه های مهم هسته ای تحت برجام در ایران همچون پروژه بازطراحی تاسیسات هسته ای اراک را شامل می شد، متاسفیم.
کلمنت اضافه کرد: در کنار اجرای تایید شده و کامل تعهدات هسته ای توسط ایران، لغو تحریم های هسته ای یک بخش اصلی توافق هسته ای می باشد.
وی با بیان این ادعا که اتحادیه اروپا کاملا به تعهداتش در برجام عمل کرده است، اظهار داشت: که همچون آنها لغو تحریم های مقرر شده در برجام است.
وی همینطور در این بیانیه با اشاره به گزارش اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی اظهار داشت که اتحادیه اروپا از افزایش ذخایر اورانیوم با غنای پایین ایران نگران بوده و خواهان بازگشت ایران به اجرای تعهدات هسته ای اش می باشد.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، اظهارات این مقام اروپایی در خصوص درخواست برای بازگشت کامل ایران به تعهدات برجامی اش در حالی مطرح شده که ایران در پاسخ به بی تعهدی اعضای برجام و به خصوص اروپا گام هایی را برای کاهش تعهدات برجامی اش برداشت.1399/06/27
19:36:24
5.0 / 5
1556
تگهای خبر: انرژی , تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز