اولیانوف:

ادعای آمریكا برای بازگرداندن تحریم ها یك اشتباه محاسباتی واضح است

ادعای آمریكا برای بازگرداندن تحریم ها یك اشتباه محاسباتی واضح است نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین از ادعای آمریكا در خصوص آغاز روند بازگردانی تحریم های سازمان ملل ضد ایران انتقاد نمود.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در پیامی توییتری درباره ادعای دولت آمریکا مبنی این که روند بازگرداندن تحریم های سازمان ملل ضد ایران را شروع کرده است، نوشت: آمریکا مدعی است که تحریم های پیشین سازمان ملل ضد ایران اعمال شده اند و تهدید می کند تمامی کسانی که با تفسیر داخلی آمریکا از مکانیسم بازگردانی سریع تحریم ها مخالفت کند، تنبیه می شود. واشنگتن به شکلی کنایه آمیز و عیب جویانه این موضع غیرقابل توجیه را گامی به سمت صلح و امنیت بین المللی می خواند.
اولیانوف در پیام دیگری نوشت: آمریکا به شدت از این واقعیت که عملا هیچ کسی حاضر نیست آنرا یکی از اعضای برجام(توافق هسته ای) بشناسد که می تواند به فعال کردن مکانیسم بازگردانی تحریم ها باشد، آزرده خاطر است. هیچ چیزی برای اعتراض کردن درباره آن وجود ندارد. این یک اشتباه محاسباتی واضح است که به علت نقش بزرگ ایدئولوژی در سیاست خارجی آمریکا انجام شده است.
اظهارات اولیانوف به دنبال این مطرح می شود که با بیان این ادعا از جانب آمریکا، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، تروئیکای اروپا(آلمان، فرانسه و انگلیس)، چین و روسیه در بیانیه هایی جداگانه مطرح نمودند آمریکا به علت خروج از توافق هسته ای در سال ۲۰۱۸ از جایگاه قانونی به کار گرفتن مکانیسم بازگردانی تحریم ها که تنها برای اعضای توافق هسته ای محفوظ است، قرار ندارد تا بتواند تحریم های سازمان ملل ضد ایران را بازگرداند.
منبع:

1399/07/02
11:59:37
5.0 / 5
1453
تگهای خبر: تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز