تولید نفت لیبی 3 برابر شد

تولید نفت لیبی 3 برابر شد خبرگزاری نفت و گاز: صنعت نفت لیبی كه از ژانویه به سبب تشدید درگیریهای داخلی دست از فعالیت كشیده بود به دنبال آتش بس اخیر میان گروههای رقیب در حال ازسرگیری تدریجی تولید و صادرات است.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، تولید نفت لیبی از زمان رفع قسمتی از محاصره تاسیسات انرژی این کشور در هفته گذشته، سه برابر شده و به ۲۵۰ هزار بشکه در روز رسیده است.

شرکت ملی نفت لیبی اجازه داده است صادرات در بنادر حریقه، بریقه و زیتونیه ازسرگرفته شود. چهار بندر نفتی دیگر شامل السدر و راس لانوف و زاویه که نفت را از میدان الشراره صادر می کند، کماکان بسته مانده اند. این شرکت اعلام نموده که در حال ارزیابی امنیت در پایانه های صادرات است که همچنان تعطیل هستند.

تولید نفت در لیبی که بزرگترین ذخایر نفت آفریقا را دارد به دنبال محاصره تاسیسات انرژی از طرف ژنرال خلیفه حفتر که کنترل مناطق شرقی لیبی را در دست دارد، از ۱.۲ میلیون بشکه در روز به کمتر از ۱۰۰ هزار بشکه در روز در ژانویه سقوط کرد.

گروه گلدمن ساکس پیش بینی کرده که تولید نفت لیبی تا آخر سال به ۵۵۰ هزار بشکه در روز بهبود پیدا خواهدنمود. مفسرین در بلومبرگ اینتلیجنس انتظار دارند در صورت ادامه آتش بین میان حفتر و دولت فیاض السراج، نخست وزیر به رسمیت شناخته شده از طرف سازمان ملل متحد، تولید این کشور در سه ماهه چهارم امسال به یک میلیون بشکه در روز صعود خواهدنمود و قیمت نفت را که از زمان شیوع ویروس کرونا به شدت افت کرده است، تحت فشار نزولی بیشتری قرار دهد.

توافقهای قبلی برای بازگشایی صنعت نفت لیبی بی نتیجه ماندند و هر گونه عرضه بیشتر نفت از طرف این کشور در شرایط نامطلوبی روی می دهد. احیای تقاضا برای نفت به سبب موج جدید مبتلاشدن به کووید ۱۹ آهسته شده و همزمان، اوپک و متحدانش با تسهیل محدودیت عرضه، نفت بیشتری به بازار عرضه می کنند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، لیبی به سبب درگیریهای داخلی از مشارکت در توافق کاهش تولید اوپک پلاس معاف شده است. با این وجود میزان نفتی که این کشور می تواند صادر کند به این بستگی دارد که روند تعمیر چاههای نفت، خطوط لوله و مخازن نفتی که در طول درگیریها لطمه دیده یا به خوبی نگهداری نشده اند، با چه سرعتی انجام بگیرد.

منبع:

1399/07/09
09:17:26
5.0 / 5
1701
تگهای خبر: ارزیابی , انرژی , اوپك , تعمیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز