اعزام دو نفتكش ونزوئلایی برای تحویل نفت

اعزام دو نفتكش ونزوئلایی برای تحویل نفت به گزارش خبرگزاری نفت و گاز دو نفتكش متعلق به ونزوئلا كه مجموعا حامل حدود ۱.۲ میلیون بشكه نفت سنگین هستند، در حال عبور از اقیانوس آتلانتیك برای تحویل نفت به مشتریان این كشور هستند.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، تشدید تحریمهای آمریکا ضد مالکان و مدیران کشتی هایی که با ونزوئلا همکاری می کنند، مانع از سفر آنها به بنادر این کشور شده است و در نتیجه شرکت نفتی دولتی PDVSA ونزوئلا برای تحویل صادرات نفت، به استفاده از ناوگان کشتی های خود روی آورده است.

آمار رفینیتیو آیکان نشان داد نفتکش کولون که پیش از این آریتا نام داشت و نفتکش پارناسو در سپتامبر از پایانه های PDVSA عزیمت کردند اما تا هفته جاری موقعیت یابشان را روشن نکرده بودند.

این کشتی ها حالا مسیر کشتی ونزوئلایی ماکسیمو گورکی را دنبال می کنند که اوایل سپتامبر با حدود دو میلیون بشکه نفت به مقصد آسیا حرکت کرد.

کشتی کولون آسیا را بعنوان مقصد خود مشخص کرده است.

شرکت PDVSA در اوت تحویل نفت با نفتکشهای خویش را به بعضی از مشتریانش پیشنهاد کرد تا به خریدارانی که به علت تحریمهای آمریکا، قادر نیستند برای حمل نفت ونزوئلا کشتی کرایه کنند، کمک نماید.

آمریکا با هدف تشدید فشار ضد دولت نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا، از ژوئن مالکان کشتی را در فهرست سیاه قرار داده و تهدید کرده است هر نفتکشی که صادرات نفت ونزوئلا را تسهیل کند، تحریم خواهد شد.

با وجود این که اغلب کشتی های شرکت PDVSA فرسوده بوده و در شرایط سفر در آبهای بین المللی نیستند اما این شرکت از شماری از کشتی هایی که همچنان بیمه و گواهینامه های معتبر دارند و همینطور کشتی هایی که تحت قرارداد اجاره در اختیار دارد، استفاده می نماید.

بر اساس گزارش رویترز، در جهت این اقدام، شرکت PDVSA به تازگی نام بعضی از این کشتی ها و پرچمشان را تغییر داده است.

منبع:

1399/07/16
21:47:27
5.0 / 5
1719
تگهای خبر: تحریم , خرید , صادرات , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز