نفت برای چهارمین روز متوالی كم شد

نفت برای چهارمین روز متوالی كم شد خبرگزاری نفت و گاز: قیمت نفت در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی با نگرانیها نسبت به نتایج دومین موج شیوع ویروس كرونا بر روند احیای تقاضا برای سوخت، برای چهارمین روز متوالی كاهش پیدا كرد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت ۳۲ سنت معادل ۰.۸ درصد کم شد و به ۴۲ دلار و ۳۰ سنت در هر بشکه رسید. این شاخص روز گذشته ۳۱ سنت کاهش داشت.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا بعد از کاهش پنج سنتی در روز دوشنبه، در معاملات روز جاری ۲۶ سنت معادل ۰.۶ درصد کاهش پیدا کرد و به ۴۰ دلار و ۵۷ سنت در هر بشکه رسید.

طبق ارزیابی رویترز، آمار مبتلاشدن به کووید ۱۹ روز دوشنبه از مرز ۴۰ میلیون نفر عبور کرد و موج دوم شیوع ویروس کرونا در اروپا و آمریکای شمالی موجب وضع محدودیتهای جدید شده است.

واندانا هاری، تحلیلگر انرژی در شرکت واندا اینسایتس اظهار نمود: ابرهای تیره باردیگر بر فراز بازار نفت سایه افکنده اند. تصویر تقاضا قبل از این هم ضعیف بود و بعد از اینکه روز دوشنبه عربستان سعودی و روسیه هیچ سیگنالی درباره احتمال تجدیدنظر در برنامه افزایش تولید اوپک پلاس در ژانویه ارسال نکردند، وضعیت عرضه هم ابهامات جدیدی پیدا کرد.

کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک و غیراوپک در نشست روز دوشنبه خود در واکنش به نگرانیهای فزاینده سرمایه گذاران نسبت به افزایش موارد مبتلاشدن به بیماری، وعده داد از بازار نفت حمایت کند.

گروه اوپک پلاس هم اکنون تولیدش را ۷.۷ میلیون بشکه در روز محدود کرده است اما می خواهد طبق توافق اولیه، تولیدش را در ژانویه سال ۲۰۲۱ حدود دو میلیون بشکه در روز افزایش دهد.

با این حال سه منبع مطلع در اوپک پلاس اعلام کردند که در صورت ضرورت برنامه افزایش تولید در ژانویه ممکنست مورد بازبینی قرار گیرد.

ویویک دار، تحلیلگر کالای بانک کامن ولث در یادداشتی نوشت: تصور نمی نماییم بازارهای نفت در موقعیتی باشند که بتواند حدود دو درصد از عرضه جهانی را که مقرر است اوپک پلاس از اول ژانویه سال ۲۰۲۱ احیا کند، جذب کنند. افزایش تولید لیبی که از مشارکت در توافق کاهش تولید اوپک پلاس معاف است، به نگرانیها نسبت به ایجاد مازاد عرضه در بازار افزوده است.

لیبی که تولیدش در ژانویه حدودا متوقف شده بود، بعد از آتش بس گروههای رقیب به سرعت در حال افزایش تولید است و تولید میدان الشراره که بزرگترین میدان نفتی لیبی است و در ۱۱ اکتبر بازگشایی شد، حالا به حدود ۱۵۰ هزار بشکه در روز معادل نصف ظرفیت تولیدش رسیده است.

در این بین، معامله گران منتظر انتشار آمار ذخایر نفت و فرآورده های نفتی آمریکا از طرف موسسه امریکن پترولیوم هستند.

بر اساس گزارش رویترز، مفسرین در نظرسنجی رویترز پیش بینی کرده اند که ذخایر نفت و سوختهای تقطیری آمریکا در هفته گذشته احیانا کاهش پیدا کرده است.

منبع:

1399/07/29
20:37:18
5.0 / 5
1572
تگهای خبر: ارزیابی , انرژی , اوپك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز