تصمیم ژاپن برای آزاد كردن آب پسماند تاسیسات فوكوشیما به دریا

تصمیم ژاپن برای آزاد كردن آب پسماند تاسیسات فوكوشیما به دریا دولت ژاپن تصمیم دارد آب دارای مواد پرتوزای تاسیسات هسته ای فوكوشیما را كه پیشتر در زمان سونامی برای خنك كردن رآكتور استفاده شده بود، به دریا بریزد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از خبرگزاری ای. اف. پی، ژاپن بیشتر از یک میلیون تن آب سنگین فرآوری شده از تاسیسات هسته ای صدمه دیده فوکوشیما را باوجود مخالفت های شدید ماهیگیران محلی طی عملیاتی به طول مدت یک دهه به دریا خواهد ریخت.
بر اساس گزارش روزنامه های داخلی ژاپن، آزادسازی این آب به دریا که برای کاهش پرتوزایی آن فیلتر شده است، احیانا در سال ۲۰۲۲ شروع می شود.
این تصمیم به سال ها بحث بر سر این که چگونه از وجود مایعی که در برگیرنده آب مورد استفاده برای خنک کردن تاسیاست فوکوشیما بعد از صدمه سختش در اثر سونامی در سال ۲۰۱۱ است، خلاصی پیدا کنند، آخر می دهد.
هیئتی از دولت ژاپن به تازگی گفته بود که آزادسازی آب به دریا یا بخار کردن آن، هر دو «انتخاب هایی واقع بینانه» هستند.
طبق گفته توکیو الکتریک پاور اپراتور تاسیسات، حدود ۱/۲۳ میلیون تن آب پس ماند در تانکر ها ذخیره است.
فعالان محیط زیست با این پیشنهادها به شدت مخالفت کرده اند و ماهیگیران و کشاورزان نگرانی و ترس از رویگردانی مشتریان از غذای دریایی و محصولات کشاورزی این محل را ابراز کرده اند.
کره جنوبی هم که واردات محصولات دریایی از این منطقه را منع کرده است، چندین بار نگرانی جدی درباره تأثیر زیست محیطی این تصمیم را ابراز کرده است.
بیشتر ایزوتوپ های پرتوزا طی روند بسیار قوی فیلتر شدن جدا شده اند، اما یکی از آنها که تیتانیوم است باقی مانده و نمی توان آنرا با فناوری موجود جدا کرد.
منبع:

1399/08/06
12:12:34
5.0 / 5
1755
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز