تنزل پیشبینی قیمت نفت گلدمن در واكنش به موج دوم كرونا

تنزل پیشبینی قیمت نفت گلدمن در واكنش به موج دوم كرونا به گزارش خبرگزاری نفت و گاز گلدمن ساكس پیشبینی قیمت نفت در سال ۲۰۲۱ را تنزل داد اما اعلام نمود موج جدید شیوع كووید ۱۹ تنها سبب كندی روند احیای تقاضا قبل از عرضه یك واكسن موثر و بهبود عوامل بنیادین بازار می شود.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، این بانک سرمایه گذاری آمریکایی پیشبینی قیمت هر بشکه نفت برنت در سال ۲۰۲۱ را از ۵۹ دلار و چهار سنت به ۵۵ دلار و قیمت وست تگزاس اینترمدیت را از ۵۵ دلار و ۹ سنت به ۵۲ دلار و ۸ سنت تنزل داد.

تحلیلگران گلدمن ساکس در یادداشت جدیدی اعلام کردند: مازاد عرضه نفت تا آخر سال جاری به حدود یک میلیون بشکه در روز می رسد و دورنمای مبهم تقاضا، اوپک و متحدانش شامل روسیه را وادار خواهد نمود افزایش تولید برنامه ریزی شده در ژانویه را به مدت سه ماه به تاخیر بیاندازند. این امر بازار نفت را در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ با ۹۰۰ هزار بشکه در روز کمبود عرضه روبرو می کند. در نتیجه انتظار می رود روند صعودی قیمت نفت برنت ازسرگرفته شود و در مدت سه ماه نخست سال میلادی آینده به ۴۷ دلار بهبود پیدا کند. وضعیت زمستان سال جاری سبب می شود بازگشت قیمتها به ۶۵ دلار از پاییز سال ۲۰۲۱ به اوایل سال ۲۰۲۲ به تاخیر بیافتد.

گلدمن اعلام نمود نتیجه انتخابات ریاست جمهور آمریکا مانع از رشد قیمتها نخواهد شد چونکه دولت جو بایدن می تواند مقررات محیط زیستی سخت گیرانه تری را معرفی نماید که به رشد ساختاری هزینه های نفت شیل منجر می شود. سنای جمهوریخواه هم نمی تواند مانع توافق هسته ای جدید میان آمریکا و ایران شود و در نتیجه نفت ایران تا سال ۲۰۲۲ به بازار برمی گردد.

پیش از این بانک سیتی ضمن اشاره به افزایش موارد جهانی مبتلا شدن به کووید ۱۹ و تأثیر منفی آن بر تقاضا، دورنمای قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدیت در سال ۲۰۲۱ را پنج دلار کم کرد و ۴۹ دلار برآورد کرد. همینطور قیمت هر بشکه نفت برنت را پنج دلار کم کرد و ۵۴ دلار پیش بینی نمود.

اما راسل هاردی، مدیرعامل شرکت ویتول هم انتظار دارد با کاهش ملایم سطح ذخایر نفت در زمستان و تسریع روند کاهش ذخایر در اواسط سال میلادی آینده، قیمت نفت تا چند ماه آینده به بالای محدوده ۴۰ دلار و حتی ۵۰ دلار صعود کند.

بر اساس گزارش رویترز، قیمت نفت روز سه شنبه تحت تأثیر خوشبینی بازار به نزدیک شدن به ساخت یک واکسن موثر برای کووید ۱۹ که تأثیر منفی همه گیری روی تقاضا برای سوخت را جبران خواهد کرد، صعود کرد. نفت برنت با ۶۵ سنت معادل ۱.۵ درصد افزایش، به ۴۳ دلار در هر بشکه رسید و بهای وست تگزاس اینترمدیت با ۶۸ سنت معادل ۱.۷ درصد افزایش، ۴۰ دلار و ۹۷ سنت در هر بشکه بود.

منبع:

1399/08/21
14:17:21
5.0 / 5
1347
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز