شبكه های توزیع برق سراسر كشور بازسازی می شود

شبكه های توزیع برق سراسر كشور بازسازی می شود خبرگزاری نفت و گاز: معاون هماهنگی توزیع توانیر از بازسازی شبكه های توزیع برق كشور به صورت سراسری و در قالب یك مانور عملیاتی دو روزه آگاهی داد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، غلامعلی رخشانی مهر درباره مانور سراسری تعمیرات شبکه های فرسوده توزیع برق که در ایام ۲۹ و ۳۰ آبان ماه برگزار می شود، اظهار نمود: از این پس، پنجشنبه و جمعه آخر هر ماه نسبت به برگزاری مانور بازسازی شبکه های توزیع برق در سراسر کشور اقدام خواهد شد.
وی افزود: این مانور با رویکرد تحول دیجیتال در نظام نگهداشت و تعمیرات و با محوریت مدیریت دارایی های فیزیکی برای نخستین بار در سطح کشور اجرا خواهد شد.
معاون هماهنگی توزیع توانیر با اشاره به اینکه در این مانور عملیاتی دو روزه، بیش از ۱۳۰۰ کیلومتر شبکه توزیع برق و ۱۷ هزار و ۲۹۹ کانون خطر (نقاطی که ممکنست برای مردم خطرآفرین باشد) در سراسر کشور اصلاح و بازسازی خواهد شد، اشاره کرد: در این مانور سراسری تعمیرات شبکه های فرسوده توزیع برق، بیش از ۳۹۰۰ نیروی تخصصی در قالب ۱۳۲۷ اکیپ عملیاتی حضور خواهند داشت.
طبق اعلام توانیر، رخشانی مهر با اشاره به اهداف و نتایج مورد انتظار این مانور، اظهار نمود: تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی، بهبود و ارتقای فاکتورهای عملکردی طرح سیما، افزایش پایداری و قابلیت اطمینان شبکه، کاهش تعداد و زمان خاموشی، کاهش انرژی تامین نشده، کاهش تلفات شبکه و متعادل شدن بار شبکه، بهبود رضایت مشترکان و همین طور ارتقای آمادگی اکیپ های عملیاتی در مواجهه با بحران های احتمالی قسمتی از اهداف است.
وی افزود: هم افزایی و تقویت گروه های درون و برون سازمانی، شناسایی نقاط قابل بهبود، استاندارد سازی شبکه و رفع مشکلات فیدرهای پر عارضه، رفع کانون خطر و ایمن سازی شبکه، استاندارد سازی آرایش شبکه های توزیع، اصلاح جانمایی تجهیزات شبکه و اصلاح سیستم ارتینگ شبکه از اهداف اصلی این برنامه سراسری بشمار می رود.
معاون هماهنگی توزیع توانیر، همین طور تبدیل شبکه های سیم مسی به کابل خودنگهدار، رفع اتصالات سست، بهسازی وضعیت درب پست ها، تابلوها، شالترها و دریچه پایه های فلزی را همچون محورهای این مانور سراسری عنوان و اشاره کرد: ترمیم و بازسازی ارتینگ شبکه، اصلاح و نوسازی جعبه انشعاب و کابل سرویس انشعاب، بهسازی روشنایی معابر و رفع خاموشی و متعادل سازی بار ترانسفورماتورهای توزیع از دیگر محورهای این مانور است.
منبع:

1399/08/21
22:31:44
5.0 / 5
1492
تگهای خبر: استاندارد , انرژی , برق , تعمیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز