قبض برق تهرانیها چه تغییری خواهد كرد؟

قبض برق تهرانیها چه تغییری خواهد كرد؟ معاون فروش و خدمات مشتركان شركت توزیع نیروی برق تهران بزرگ اظهار داشت: ۱۰ درصد مشتركان در تهران مشمول طرح تخفیف ۱۰۰ درصدی برق مجانی و ۲۰ درصد مشتركان در صورت عدم كاهش مصرف برق خود مشمول ۱۰ درصد افزایش تعرفه برق خواهند شد و مشتركان به سادگی می توانند با نصب اپلیكیشن ˮبرق منˮ از وضعیت مصرف خود آگاه شوند.


مسعود عزیزی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: مشترکان در سه گروه قرار دارند؛ مشترکان کم مصرف خانگی که مصرف آنها در ماههای گرم (خرداد، تیر، مرداد و شهریور) زیر ۱۰۰ کیلووات ساعت و در ماه های سرد ۸۰ کیلووات ساعت است. مشترکان دسته دوم مشترکان خوش مصرف هستند که در ماه های گرم تا ۳۰۰ کیلووات ساعت و در ماه های غیر گرم ۸۰ تا ۲۰۰ کیلووات ساعت مصرف برق دارند.
مشترکان با مصرف صفر شامل تخفیف نمی شوند
وی با تکیه بر اینکه مشترکان پر مصرف آن دسته از مشترکانی هستند که در ماه های گرم ۳۰۰ کیلووات ساعت برق و در ماه های غیر گرم بیشتر از ۲۰۰ کیلووات ساعت مصرف می کنند، خاطرنشان کرد: مشترکانی که مصرف آنها صفر باشد شامل بخشودگی نخواهند شد و می بایست اشتراک و سایر هزینه ها را پرداخت کنند.
پر مصرف ها تا آخر اسفندماه فرصت دارند
معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ افزود: مشترکانی که بیشتر از صفر و تا ۸۰ کیلووات ساعت مصرف برق دارند شامل تخفیف ۱۰۰ درصدی خواهند شد و تا آخر اسفند ماه به مشترکان پر مصرف مهلت داده شده تا مصرف خویش را در حد الگو مصرف کاهش دهند؛ در غیر این صورت ۱۰ درصد به تعرفه آنها اضافه خواهد شد.
عزیزی ضمن اشاره به هدف اجرای طرح برق امید، اظهار داشت: این طرح با هدف اصلاح الگوی مصرف اجرا شده است و قصد جریمه و افزایش درآمد صنعت برق را ندارد. درواقع هدف این است که مشترکان کم مصرف تشویق شوند و مشترکان پر مصرف هم نسبت به کاهش مصرف خود تمایل داشته باشند.
۲۰ درصد تهرانی ها پرمصرف و ۱۰ درصد کم مصرف هستند
وی با اشاره به اینکه هدف نهایی صنعت برق اصلاح الگوی مصرف است، اظهار نمود: تعداد مشترکان پر مصرف در تهران در فصول مختلف سال متفاوت می باشد، اما به صورت کلی ۲۰ درصد مشترکان در هر فصلی جزو پرمصرف ها هستند که امکان دارد در بعضی ماه ها به ۲۵ درصد و حتی بیشتر هم برسد.
معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با اشاره به اینکه این طرح از آغاز آبان ماه شروع شده است، اظهار داشت: هم اکنون در صورت حساب مشترکانی که مصرف آنها کمتر از ۸۰ کیلووات ساعت باشد تخفیف ۱۰۰ درصدی لحاظ شده است که اگر متوسط سالانه را درنظر بگیریم، حدود ۱۰ تا ۱۱ درصد مشترکان را دربر می گیرد.
قرار نیست به بهانه این طرح تعرفه برق افزایش یابد
به قول عزیزی در بعضی ماه ها امکان دارد حتی ۱۶ درصد مشترکان هم شامل این طرح شوند و در بعضی ماه ها حدود ۹ درصد مشترکان را دربرگیرد، اما به صورت متوسط می توان گفت ۱۰ درصد مشترکان تهرانی از تخفیف ۱۰۰ درصدی برق برخوردار می شوند.
وی با اشاره به اینکه راهروها و مشاع ساختمان هایی که دارای کنتور هستند یک مشترک به حساب می آید، اظهار نمود: این طرح صرفاً برای مشترکان خانگی است و در بحث اصلاح الگوی مصرف در تابستان برای مشترکان صنعتی و اداری طرح های تشویقی را در نظر داشتیم و تا سال جاری برای مشترکان خانگی به صورت ویژه طرحی مد نظر نبود.
پنل های خورشیدی به پشت بام تهرانی ها می آید
معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ اضافه کرد: هدف این طرح تشویق مشترکان خانگی است و قرار نیست که به بهانه اجرای این طرح تعرفه برق مشترکان افزایش یابد و تنها جنبه تشویقی دارد. علاوه بر این می خواهیم بستر توسعه استفاده از پنلهای خورشیدی در تهران را ایجاد نماییم و حتما مشترکان را به این سمت سوق خواهیم داد.
عزیزی اظهار نمود: در صورت اجرای این طرح هم مشترکان علاوه بر اینکه می توانند از برق تولیدی خودشان استفاده کنند، می توانند مازاد آنرا به شبکه بفروشند که هم برای مشترک و هم برای صنعت برق سودآور است.
باغ ویلاها و خانه های خالی شامل این طرح نمی شوند
وی با تکیه بر اینکه این طرح شامل حال مشترکانی که خانه های خالی و باغ ویلاهایی که افراد به صورت موقت در آن ساکن می شوند نخواهد شد الزود: البته در تهران تعداد این خانه ها کم است و تنها در حاشیه شهر شاهد آن هستیم. این خانه ها از راه بازدید، مصارف کنتورها و کدهایی که در نظر گرفته شده مشخص شده و به سادگی قابل شناسایی هستند. در کن سولقان تعداد کمی از این واحد ها وجود دارد که تعداد آنها در مقایسه با سه میلیون و ۳۰۰ هزار مشترک خانگی تهرانی خیلی کم است.
از مصرف خود آگاه شوید
معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با اشاره به اینکه مشترکان می توانند با رفتن به اپلیکیشن "برق من" از اطلاعیه های طرح برق امید و اطلاعات کامل مصرف خود جویا شوند، اظهار داشت: تنها کافی است مشترک، شناسه قبض خویش را وارد کند تا اطلاعات کامل مصرف خویش را جویا شود. علاوه بر این از راه این اپلیکیشن می توان تمام خدمات برقی را به صورت غیر حضوری انجام داد.1399/08/23
18:41:07
5.0 / 5
1617
تگهای خبر: برق , تولید , خدمات , رایگان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز