محرومیت عربستان از 27 و نیم میلیارد دلار درآمد نفتی

محرومیت عربستان از 27 و نیم میلیارد دلار درآمد نفتی ریزش قیمت نفت، عربستان سعودی را سال جاری از ۲۷.۵ میلیارد دلار درآمد نفتی محروم كرد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، محمد بن سلمان، ولیعد عربستان سعودی روز جمعه اعلام نمود ریزش قیمت نفت عربستان سعودی را سال جاری از ۲۷.۵ میلیارد دلار درآمد نفتی محروم کرده است و اذعان کرد درآمد نفتی فعلی برای پوشش لایحه حقوقها در این کشور کافی نیست.

محمد بن سلمان در اظهاراتی که از جانب خبرگزاری دولتی عربستان انتشار یافت، اظهار داشت: عربستان سعودی سال قبل درآمد سال جاری دولت را ۲۲۲ میلیارد دلار (معادل ۸۳۳ میلیارد ریال سعودی) پیشبینی کرده بود که از این رقم ۱۳۷ میلیارد دلار (۵۱۳ میلیارد ریال) از محل فروش نفت بود. با این وجود ریزش قیمت نفت سبب شد درآمد نفتی عربستان سعودی به ۱۰۹ میلیارد دلار (۴۱۰ میلیارد ریال) سقوط کند.

ریزش قیمت نفت که بخشی از علت آن جنگ قیمت نفت عربستان و سرازیر کردن حجم بالایی نفت از جانب این کشور به بازار در آوریل بود، سبب شد بزرگترین صادرکننده نفت جهان سال جاری بیشتر از ۲۷.۵ میلیارد دلار درآمد نفتی را از دست دهد.

محمد بن سلمان اظهار داشت: این درآمدها به تنهایی برای پوشش لایحه حقوقها که در بودجه سال جاری ۵۰۴ میلیارد ریال برآورد شدند، کافی نیستند و نیازی به گفتن نیست که فاینانس موارد دیگر شامل هزینه سرمایه به میزان ۱۷۳ میلیارد ریال، مزایای تأمین اجتماعی به میزان ۶۹ میلیارد ریال، لایحه فعالیت و تعمیرات به میزان ۱۴۰ میلیارد دلار و موارد دیگر تا چه حد دشوار بوده و به معنای رکود اقتصادی و از دست رفتن میلیونها شغل بوده است.

بر اساس گزارش اویل پرایس، ریزش قیمت نفت عربستان سعودی را وادار کرده است به اقدامات ریاضتی نظیر سه برابر کردن مالیات بر ارزش افزودن، کاهش پرداخت کمک به خانواده های فقیر و قطع کمک هزینه های زندگی کارمندان دولتی متوسل شود.

منبع:

1399/08/24
23:15:46
5.0 / 5
1508
تگهای خبر: تعمیر , حقوق , فروش , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز