معاون وزیر نیرو خبر داد

كوشش برای كاهش تلفات و افزایش راندمان نیروگاه ها تا آخر سال

كوشش برای كاهش تلفات و افزایش راندمان نیروگاه ها تا آخر سال خبرگزاری نفت و گاز: آذربایجان شرقی معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از تلاش و برنامه ریزی برای كاهش تلفات و افزایش راندمان نیروگاه ها تا اختتام امسال آگاهی داد.


همایون حائری در آئین بهره برداری از 9 پروژه برق رسانی در آذربایجان شرقی، به بیان اهمیت پروژه های آماده بهره برداری همچون طرح راه اندازی کابل 132 کیلوولت امامیه- مارالان، روشنایی در بافت مرکزی کلانشهر تبریز و فاز اول پروژه مهم پست 230/132/20 کیلوولت GIS مرکزی این شهر پرداخت.

وی با اشاره به اهمیت بخش صنعت و تولید در وضعیت اقتصادی فعلی و تحریم کشورمان، لزوم برق رسانی به شهرک های صنعتی از طرف وزارت نیرو برمبنای قوانین موجود را مورد تاکید قرار داد و بهره برداری از پروژه افزایش ظرفیت پست منطقه صنعتی آخولا را در همین راستا عنوان نمود.

وی، راه اندازی نیروگاه مقیاس کوچک 25 مگاواتی در شهرک صنعتی شهید سلیمی را نیز گام مهمی در امتداد سیاست های کلان وزارت نیرو در امر تولید برق از انرژی های تجدیدپذیر و بهره مندی از سرمایه گذاران بخش خصوصی قلمداد کرد.

معاون وزیر نیرو در ادامه در بخش دیگری از سخنانش، با اعلان اینکه در قالب ساخت و سازها، امروز شاهد بهره برداری از 9 پروژه در آذربایجان شرقی بودیم، اشاره کرد: پروژه های سازوکاری، راهکارهایی هستند که موجب افزایش راندمان و راندمان می شوند.

وی از افزایش راندمان نیروگاه ها، کاهش تلفات، تعویض کابل های مسی به شبکه های خودنگهدار و راه اندازی مراکز پایش بعنوان قسمتی از پروژه های سازوکاری یاد کرد و اظهار داشت: هرکدام از پروژه ها، موجب افزایش راندمان در حیطه تخصصی خود می شوند.

وی افزود: سال قبل در زمینه کاهش تلفات به عدد 9.76 درصد رسیدیم که این مساله نشانگر کاهش بیش از پنج درصدی تلفات در چهار سال قبل است.

حائری اضافه کرد: در آخر سال گذشته، درباب افزایش راندمان نیروگاه ها نیز به 38.5 درصد رسیدیم و امسال در تلاش هستیم تا این عدد را به 39 درصد افزایش دهیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این مراسم با قدردانی از دست اندرکاران و تلاشگران صنعت برق در استان، اظهار داشت: افتتاح این طرح ها در وضعیت فعلی اقتصاد کشور، جای قدردانی دارد و امیدواریم تلاش ها دراین زمینه افزایش یابد.

جواد رحمتی اضافه کرد: تا به امروز طرح های بسیار خوبی در حوزه صنعت برق استان، افتتاح شده که باتوجه به ظرفیت ویژه استان آذربایجان شرقی، توقع ما بیشتر از وضعیت فعلی بوده و آماده هرگونه همکاری و حمایت برای توسعه شبکه برق رسانی و سایر کارهای در رابطه با صنعت برق در استان هستیم.

وی با اعلان اینکه برق، از زیرساخت های بسیار مهم و ضروری هر جامعه ای شمرده می شود افزود: توجه ویژه به صنعت برق، توسعه همه جانبه در جامعه را هموارتر می کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار نمود: کوشش های شبانه روزی در بخش های مختلف و هموارکردن مسیر برای توسعه، نشان دهنده این است که در حال عبور از شرایط سخت تحریم هستیم.

افشین روشن میلانی، مدیرعامل شرکت برق منطقه ای آذربایجان نیز در این مراسم، گزارشی از مشخصات فنی و اهداف پروژه ها را ارائه داد.

طرح های افتتاح شده شامل پست ۲۰ و ۱۳۲ کیلوولت و ورود به مدار مرحله اول ترانس ۱۳۲ به ۲۰ کیلوولت با ظرفیت ۱۰۰ مگا آمپر GIS مرکزی تبریز است که یکی از پست های بزرگ کشور شمرده می شود.

نیروگاه کوچک مقیاس تبریز به ظرفیت ۲۵ مگاوات، چهار طرح افزایش ظرفیت (پست های سعیدآباد، خسروشهر، آخولا و ماشین سازی) و سه طرح انتقال برق، تامین روشنایی و ساخت فیدر از دیگر طرح های به بهره برداری رسیده امروز است.

از مجموع سرمایه گذاری انجام شده برای این طرح ها ۴۶۵ میلیارد تومان برای نیروگاه مقیاس کوچک ۲۵ مگاواتی تبریز توسط بخش خصوصی و بقیه برای هشت طرح دیگر از محل منابع داخلی هزینه شده است.

منبع:

1399/08/28
21:21:02
5.0 / 5
1382
تگهای خبر: انرژی , برق , تحریم , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز