با اشاره به طرح اقدام راهبردی لغو تحریم ها

كمالوندی: امكان افزایش غنی سازی، تولید ماشین های پیشرفته و طراحی راكتور را داریم

كمالوندی: امكان افزایش غنی سازی، تولید ماشین های پیشرفته و طراحی راكتور را داریم به گزارش خبرگزاری نفت و گاز سخنگوی سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینكه ملاحظات فنی درباره طرح راهبردی لغو تحریم ها به مجلس عرضه شده تصریح كرد: سازمان انرژی اتمی امكان افزایش غنی سازی، طراحی راكتور و تولید ماشین های پیشرفته را دارد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بهروز کمالوندی در گفتگو با خانه ملت، در مورد طرح اقدام راهبردی لغو تحریم ها که در کمیسیون امنیت ملی مجلس مطرح است، اظهار داشت: طرح اقدام راهبردی در مجلس در حال بررسی است و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از ما خواسته تا نظر خویش را درباره جنبه های فنی این طرح عنوان نماییم. بر همین مبنا چند جلسه مشترک داشتیم و در نشست امروز (چهارم آذرماه) هم حضور پیدا کردیم.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی اضافه کرد: صرف نظر از جنبه های سیاسی این طرح و اینکه تصمیم نظام جمهوری اسلامی چه خواهد بود، ما در مورد ملاحظات فنی طرح اظهار نظر می نماییم. موارد مطرح در حوزه های مختلف غنی سازی، طراحی راکتور و تحقیق و توسعه است که بخش مهمی از آنها برای سازمان انرژی اتمی قابل اجرا می باشد به خصوص با عنایت به پیشرفت هایی که در چند سال گذشته در حوزه توسعه ماشین های پیشرفته داشته ایم.
وی خاطرنشان کرد: سازمان انرژی اتمی در صورت تصمیم نظام جمهوری اسلامی برای تولید ماشین های پیشرفته در حد صنعتی، افزایش ظرفیت تولید و درصد غنا برای نیازهای که داریم، امکان اجرا دارد.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی خاطرنشان کرد: ما در تلاشیم تا ملاحظات فنی سازمان در طرح دیده شود تا در صورت تصویب سازمان در اجرای آن مشکلی نداشته باشد.
آخر پیاممنبع:

1399/09/08
13:20:37
5.0 / 5
1246
تگهای خبر: انرژی , تحریم , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز