فرماندار:

پروژه خط انتقال آب از سد كوچری به ساوه شتاب می گیرد

پروژه خط انتقال آب از سد كوچری به ساوه شتاب می گیرد مرکزی فرماندار ساوه اظهار داشت: با پیگیری های صورت گرفته به منظور رفع موانع پیش رو، پروژه خط انتقال آب از سد کوچری به این شهرستان شتاب می گیرد.


علی میرزایی امروز چهارشنبه ۱۹ آذرماه در نشستی با خبرنگاران به میزبانی دفتر خبرگزاری ایسنا در شهرستان ساوه که به مناسب فرا رسیدن بیست و یکمین سالروز تاسیس ایسنا با حضور نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، ضمن اشاره به اینکه پویایی جامعه در گرو نقدهای منصفانه و دلسوزانه است، اظهار نمود: نگاه به موضوعات از زوایای مختلف صورت می گیرد و آنچه مهم می باشد باید نقد در کمال ادب و متانت و بدون منافع شخصی صورت بگیرد تا جامعه پویا و زنده باقی بماند.
ایشان در ادامه با تقدیر از ابتکار خبرگزاری ایسنا به منظور برگزاری این نشست خبری جهت بررسی مشکلاتی که از جانب جامعه رسانه ای شهرستان مطرح می شود، اظهار داشت: مبحث کمبود آب اصلی ترین و حیاتی ترین مشکل شهرستان است و اگر موهبت الهی و بارندگی های دو سال گذشته وجود نداشت، بطور قطع ساوه با بحران آبی مواجه بود و آب در این شهرستان جیره بندی می شد.
فرماندار ساوه با تکیه بر اینکه مرتفع ساختن کمبود آب ساوه مهمترین خواسته مردم این شهر است، اظهار داشت: تخصیص سهم آب ساوه از سدکوچری که اجرای آن با وقفه طولانی روبرو شده بود از موضوعاتی است که با پیگیری نماینده مجلس و استاندار مرکزی ادامه عملیات اجرایی آن از سرگرفته شد و روند اجرای آن با تزریق اعتبار شتاب گرفته است.
ایشان در ادامه به اجرای طرح اقدام ملی مسکن در ساوه اشاره نمود و اظهار داشت: سرعت اجرای این طرح در هیچ جای کشور مانند ساوه شتاب نداشته است و این شهرستان در سطح استان مرکزی پیشرو بوده و الگویی برای کشور شده است.
میرزایی همینطور به برخورد با فساد، احقاق حق و برخورد با زمین خواران در ساوه با نگاه قاطع دستگاه قضایی بخصوص در پرونده پلاک ۸۴ اشاره نمود و اظهار داشت: برخورد قاطع دستگاه قضائی در پرونده پلاک ۸۴ شهرک علوی ساوه باعث رفع تصرف اراضی شده که توسط عده ای سودجو تصاحب شده بود.
وی خواهان نگاه منصفانه افکار عمومی و رسانه ها به عملکرد دولت و نظام شد و اظهار داشت: بطور قطع برخی نقاط ضعف هم وجود دارد که با همدلی و همبستگی می توان آنها را برطرف کرد.
فرماندار ساوه روند رو به رشد اشتغال و سرمایه گذاری را از دیگر اولویت های شهرستان بعنوان قطب صنعتی کشور دانست و اضافه کرد: سال جاری ۲۷ مجوز سرمایه گذاری با مشارکت ۱۶ سرمایه گذار خارجی در ساوه در دوران تحریم ها اجرایی شده است.
وی توسعه زیرساخت های ورزشی و مناسب سازی زمین چمن استادیوم چمران برای برگزاری مسابقات ورزشی تیم خوشه طلایی را همچون اقدامات صورت گرفته در این شهرستان بیان کرد و اضافه کرد: سرمایه گذاری در حوزه ورزش توسط بخش خصوصی در حال اجراست
میرزایی اضافه کرد: در حوزه بهداشت و درمان قرار بوده هیچ پروژه جدیدی در کشور تعریف نشود، اما با پیگیری های صورت گرفته پروژه راه اندازی بیمارستان ۲۷۰ تختخوابی ساوه با مشارکت خیرین و تخصیص اعتبارات ملی از جانب وزارت بهدشت در حال اجرایی شدن است.
وی به کشفیات مواد مخدر در این شهرستان به علت قرار گرفتن در شاهراه مواصلاتی و کریدور شرق به غرب اشاره نمود و اظهار داشت: در حوزه جلوگیری از مبتلا شدن به اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر ضعف وجود دارد. البته کروناویروس باعث تعطیلی اماکن اقامتی ترک اعتیاد شده و کار پیشگیری را دشوارتر کرده است.
فرماندار ساوه با تکیه بر اینکه در انتصاب مدیران شهرستان بومی گرایی یک اصل بوده است، اظهار داشت: نباید در انتصاب مدیران شایسته سالاری مغفول بماند که این دو مبحث در بدنه مدیریتی شهرستان لحاظ شده است.
وی تصریح کرد: نباید به خاطر مسائل سیاسی آخرت خویش را تباه نماییم، بلکه باید در هر اظهار نظری برپایه مستندات، منطقی و مستدل به ایراد سخن پرداخت.
میرزایی همینطور با اشاره به اینکه باید کاری نماییم صنایع گرفتار ورشکستگی و رکود نشوند، اضافه کرد: صنایع در نوسانات ارزی و اقتصادی و مشکلات تحریم نیازمند حمایت هستند و این حمایت در شهرستان ساوه با استقرار بزرگترین شهرصنعتی کشور نمود عینی بیشتری دارد.1399/09/21
13:12:01
5.0 / 5
1033
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان خبرگزاری نفت و گاز
خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز