افشای اسرار افزایش درآمد غول های نفتی

افشای اسرار افزایش درآمد غول های نفتی بررسی اظهارنامه ها و گزارش موسسات رتبه سنجی نشان داد بعضی از بزرگترین شرکتهای نفتی جهان با پرداخت یا عدم پرداخت مالیات سودهای تحصیل شده توسط زیرمجموعه هایشان در بهشتهای مالیاتی، درآمدهایشان را در سال های اخیر افزایش داده اند.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، گزارش انحصاری رویترز نشان داد شرکتهایی مانند شورون، شل، بریتیش پترولیوم، توتال و انی زیرمجموعه هایی در بخش تجارت نفت، خدمات بانکی یا بیمه در بهشتهای مالیاتی دارند و سود این زیرمجموعه مالیات بسیار اندکی داشته یا اصلا مالیات ندارد.

همه شرکتهای یاد شده در گزارش رویترز فعالیتهایی در حوزه های قضایی که نرخ مالیاتی پایینی دارند، برای اهداف تجاری داشته اند.

ابرغولهای نفتی در بهشتهای مالیاتی مانند باهاماس، برمودا، سوییس، چنل آیلند انگلیس و ایرلند زیرمجموعه های بیمه و تجارت نفت دارند و در این عرصه های قضایی به میزان قابل توجهی مالیات کمتر در مقایسه با کشورهایی که در آنجا به استخراج نفت و گاز تولید مشغول هستند، پرداخت می کنند.

بر اساس اسنادی که توسط رویترز مشاهده شد، بعنوان مثال شرکت شل ۲.۷ میلیارد دلار درآمد بدون مالیات از زیرمجموعه هایش در باهاماس و برمودار در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ داشته است. این درآمد هفت درصد از سود شل در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ را ایجاد کرده است.

اگر این زیرمجموعه در هلند بودند، شل باید حداقل ۷۰۰ میلیون دلار مالیات برای درآمد مذکور پرداخت می کرد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، کارشناسان حقوق مالیات شرکتی می گویند تغییر محل سود که همه شرکتهای نفتی منکر آن هستند، خیلی از کشورهای تولیدکننده نفت را از درآمد مالیات نفتی بیشتر محروم می کند. برای بعضی از این کشورهای تولیدکننده نفت، درآمد مالیات نفتی از شرکتهای بزرگ منبع مهم درآمد دولتی است.

منبع:

1399/09/21
22:30:05
5.0 / 5
1124
تگهای خبر: تجارت , تولید , حقوق , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز