امید به صادرات و توسعه تجدیدپذیرها

امید به صادرات و توسعه تجدیدپذیرها خبرگزاری نفت و گاز: معاون وزیر نیرو در امور انرژی های تجدیدپذیر اظهار داشت: در شرایطی که تحریم ها برداشته شود امکان سرمایه گذاری و صادرات تجدیدپذیرها افزایش می یابد و می توان کل برق تولیدی از تجدیدپذیرها و نیروگاه های برق آبی کوچک و بزرگ را صادر کرد.


محمد ساتکین در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر اینکه اگر تحریم ها برداشته شود قاعدتا سرمایه گذاران زیادی وارد کشور خواهند شد، اظهار نمود: برنامه ای که وزارت نیرو برای توسعه تجدیدپذیرها درنظر گرفته حدود ۴۰۰۰ مگاوات بوده است که به سبب تحریم ها و مشکلاتی که وجود داشت حدود ۱۰۰۰ مگاوات را عملیاتی خواهیم کرد.
وی ادامه داد: اگر تحریم ها برداشته شود به شرایطی بازمیگردیم که احیانا توسعه بیشتر محقق شود البته این قول داده نمی گردد که به سرعت بتوان به برنامه ۴۰۰۰ مگاوات رسید ولی اساسا برنامه توسعه تجدیدپذیرها با سرعت زیادی ادامه پیدا خواهدنمود.
معاون وزیر نیرو در امور انرژی های تجدیدپذیر با تاکید بر اینکه نیاز کشور بوسیله برق حرارتی و روش های دیگر تامین می شود و با توجه به این که مصرف نیروگاه های حرارتی گاز تولیدی کشور و قیمت آن نیز نزدیک به رایگان است اساسا طبق قانون نباید آن برق را صادر کرد، اشاره کرد: آنچه برق صادراتی درنظر گرفته می شود برق تجدد پذیر و برق مربوط به نیروگاه های آبی بزرگ و کوچک است.
بگفته ساتکین اساسا تمام صادرات کشور بوسیله برق حاصل از انرژی تجدید پذیر و نیروگاه های آبی است نه موارد دیگر بنابر این آنچه که صادر خواهد شد از همین حوزه است بنابر این و باتوجه به این مساله می توان اظهار داشت که ظرفیت صادراتی ایران افزایش خواهد یافت و عددد ۱۰۰۰ مگاوات به دو تا سه برابر می رسد و هرآنچه که بوسیله تجدیدپذیرها تولید می شود صادر خواهد شد.
منبع:

1399/09/29
14:56:38
5.0 / 5
1186
تگهای خبر: انرژی , برق , تحریم , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز