وزیر نیرو اعلام كرد:

بهره برداری از 51 هزار میلیارد تومان پروژه سرمایه گذاری آب و برق از آغاز سال جاری تابحال

بهره برداری از 51 هزار میلیارد تومان پروژه سرمایه گذاری آب و برق از آغاز سال جاری تابحال به گزارش خبرگزاری نفت و گاز اصفهان وزیر نیرو اظهار داشت: از آغاز سالجاری تابحال در مجموع ۱۷۶ پروژه ساخت و سازی و ساز و کاری در حوزه آب و برق با سرمایه گذاری بیشتر از ۵۱ هزار میلیارد تومان به افتتاح رسیده که این مسیر هفته به هفته ادامه خواهد داشت.رضا اردکانیان بامداد امروز (سه شنبه-۲ دی ماه) در آئین بهره برداری از طرح های صنعت آب و برق استان های تهران و گیلان در سی و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران و همینطور تجلیل از دست اندرکاران پویش «هر هفته_الف_ب_ایران» و رونمایی از کتاب "دلگرمی ها و همراهی ها" که در اصفهان به صورت ویدئو کنفرانس شد، ضمن اشاره به اینکه طی چند سال در خشک ترین شرایط آبی قرار داشتیم، اظهار نمود: سال آبی ۹۷-۹۶ به روایت ۵۲ سال گذشته خشک ترین سال آبی کشور بود، همینطور سال آبی ۹۷- ۹۸ یکی از ترسال ترین سالهای آبی در پنج دهه اخیر بود.

وی ضمن اشاره به مبحث تغییر اقلیم بعنوان یک پدیده مشخص که علائم و مشخصه های آن مورد تجزیه تحلیل قرار گرفته است، اظهار داشت: همچون نمودهای تغییر اقلیم ایران، قرار گرفتن در شرایط حدی است به این معنا که وضعیت آب و هوای معتدل کمتر خواهیم داشت و سالهای خشک و سالهای تر بیشتری به دنبال خواهیم داشت، ازاین رو باید در عرصه اجرا، برنامه ریزی و... آماده تر باشیم.

به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، وزیر نیرو اضافه کرد: خوشبختانه به مدد سرمایه های پرارزش کشور، چه در دولت، دانشگاه ها و چه مهندسین مشاور اقدامات مناسبی انجام شد و این دو سال حدی به صورت مناسب پشت سر گذاشته شد و با آثار این ترسالی و خشکسالی به نحو مطلوب برخورد شد.

وی با اشاره به اینکه دشمنان این آب و خاک، بنابر این گذاشته بودند که جمهوری اسلامی ایران جشن های چهلمین خویش را برگزار نکند، اضافه کرد: در این راستا در نظر داشتند با تمام توان و منابع مالی با پایین آوردن توان تاب آوری مردم و بالا بردن سطح التهاب ها در جامعه شرایط را بگونه ای رقم بزنند که محدودیت ها بیشتر شود، ازاین رو نقش کارگزاران کشور و مردم برای عبور از این برهه مهم می باشد.

اردکانیان ضمن اشاره به وظیفه مهم فعالان آب و برق در این راه، اظهار داشت: در این فضا باید بگونه ای برنامه ریزی می کردیم که از یک سو اختلالی در تأمین آب و برق مردم بخصوص در شرایط خاص اقلیمی کشور، ایجاد نشود، از طرفی با سرعت دادن به گردش چرخ تولید آب و برق بعنوان زیرساختی ترین عرصه ها در تمام ابعاد، شرایطی را فراهم کردیم تا منویات مقام معظم رهبری بخصوص در سالهای رونق و جهش تولید تحقق یابد.

وی افزود: وجه سوم مأموریت ما این گونه بود که در مجموع بتوانیم به سهم خود در کاهش التهاب احتمالی در مردم و افزایش آسایش آنها نقش ایفا نماییم، بدین منظور پویش #هر هفته- الف- ب -ایران مأموریت مشترک برای همه دلبستگان به انقلاب بوده و است و وزارت نیرو تنها یک خط نگه دار، هماهنگ کننده و سخنگو برای این جمع وسیع است.

وزیر کشور اظهار داشت: با طراحی این پویش بیشتر از هر چیز نشان دادیم در شرایطی که دشمنان کشور تلاش در القای این مفهوم دارند که شرایط مردم به علت تحریم ها روزمره است، تا ناامیدی را زمینه ساز التهابات کرده و برنامه های خویش را در بستر آن اجرا کنند.

وی افزود: به همین منظر در یک برنامه ریزی ۶ ماهه و یک ساله قرار شد تا آخر سال ۱۳۹۸، ۲۲۷ طرح آب و فاضلاب با سرمایه گذاری بیشتر از ۳۳ هزار میلیارد تومان در کشور در این هفته ها افتتاح شود، ازاین رو مجموعه وسیعی در دولت و گروه های مرجع همه دست به دست هم داده اند تا این پروژه ها عملی شود به نحوی که در ۲۰ اسفند ماه ۹۸، آخرین پروژه ها را به علت انتشار کرونا به صورت ارتباط تصویری افتتاح کردیم.

اردکانیان با اشاره به اینکه مدیریت وزارت نیرو در این شرایط نقش مهمی بر عهده داشت و ما توانستیم اصلی ترین دستاورد این طرح را افزایش سطح اعتماد عمومی مردم بود را ایفا نماییم، اظهار داشت: آب و برق دو کالایی است که همه مردم کشور با آن سر و کار دارند و تنها فعالیتهای ما در ارتباط با اجرای پروژه های ساخت و ساز نبود و با اعتماد به صورت جدی، وارد عرصه های اصلاح مصرف شدیم.

وی اظهار داشت: بدین منظور این کار را، از خود شروع کردیم و اصلاح منابع در اختیار را آغاز کردیم تا نفوذ کلام ما در میان مردم و مصرف کنندگان آب و برق بیشتر شود.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه منابع انسانی اصلی ترین منابع ما هستند، اظهار نمود: سرمایه ها و نیروی انسانی متخصص در وزارت نیرو فعالیت دارند، اما برخی برخوردهای نادرست باعث شد تا این نیروها احساس عالی نداشته باشند، ازاین رو از سطح مدیران عالی کار خویش را آغاز کردیم و روش فراخوان عمومی را برای انتصاب ها به کار گرفتیم.

وی همینطور اظهار داشت: بیشتر از ۳۵۰۰ تن از همکاران ما بخصوص در رده های مدیریتی با اختیار قانونی دستگاههای اجرایی بازنشسته شده اند که تا آخر دولت تدبیر و امید این تعداد به حدود ۵ هزار نفر خواهد رسید.

اردکانیان ضمن اشاره به تحقق برنامه مدیریت مصرف و صرفه جویی در هزینه های راه اندازی نیروگاه ها و در عین حال افزایش میزان عرضه انرژی به بخش های تولیدی کشور اظهار نمود: در ۶ ماه نخست سال ۹۹ عرضه انرژی به نسبت مدت مشابه سال قبل، به صورت متوسط حدود ۴.۵ درصد افزایش داشته که برای صنایع بزرگ تا ۱۲ درصد هم بوده تا سال جهش تولید یک مفهوم عملی و قابل اندازه گیری در مقایسه با سال قبل خود باشد.

وی ریشه اصلی این خیزش را پویش #هرهفته_الف_ب_ایران دانست و اظهار داشت: این پویش باعث شد که بیشتر به اندازه ها و ظرفیت های خودمان در داخل کشور در صنعت آب و برق دقت کنیم که صرفاً شامل همکاران در وزارت نیرو نیست.

اردکانیان اظهار داشت: نتیجه این مشارکت این بود که سال جاری توانستیم پویشی بزرگ تر با ۲۵۰ پروژه را اعلام نماییم که تابحال با احتساب طرح های هفته سی و سوم در استان های تهران و گیلان، در مجموع ۱۷۶ پروژه ساخت و سازی و ساز و کاری با سرمایه گذاری بیشتر از ۵۱ هزار میلیارد تومان به افتتاح رسیده که این مسیر هفته به هفته ادامه خواهد داشت.

منبع:

1399/10/02
17:25:27
5.0 / 5
1079
تگهای خبر: انرژی , برق , تحریم , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز