آماده سازی تحریم های جدید آمریكا ضد پروژه گازی روسیه

آماده سازی تحریم های جدید آمریكا ضد پروژه گازی روسیه به گزارش خبرگزاری نفت و گاز آمریکا از متحدان اروپایی خود و شرکتهایی خصوصی خواست کاری که به ساخت خط لوله گاز طبیعی نورد استریم ۲ کمک می نماید را متوقف کنند و تحریم های گسترده تر ضد این پروژه را در هفته های آینده آماده می کند.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، سه مقام آگاه به رویترز اعلام کردند دولت ترامپ دور جدیدی از تحریمها را به دستور کنگره در آینده بسیار نزدیک آماده می کند و تصور می رود که این تحریمها می توانند ضربه شدیدی به این پروژه صادرات مستقیم گاز طبیعی روسیه به آلمان وارد کنند.

پس از یک وقفه یک ساله که تحت تأثیر تحریم های فعلی آمریکا روی داد، روسیه ماه جاری کار ساخت پروژه ۱۱.۶ میلیارد دلاری نورد استریم ۲ که ۹۰ درصد آن تکمیل شده است را ازسرگرفت.

کار جدید در بخشی به مسافت ۲.۶ کیلومتر در آبهای کم عمق منطقه اقتصادی انحصاری آلمان متمرکز شده اما هنوز بخش عمیق که در آبهای دانمارک قرار دارد و ۱۰۰ کیلومتر را شامل می شود، شروع نشده است.

واشنگتن می گوید این پروژه وابستگی اروپا به گاز روسیه را افزایش خواهد داد و امنیت انرژی اروپا را به مخاطره می اندازد. در مقابل، روسیه می گوید این تحریمها از یک رقابت غیرمنصفانه نشات می گیرند که هدف آنها کمک به تولیدکنندگان گاز طبیعی مایع آمریکاست و اصرار دارد که کار ساخت این خط لوله را تکمیل کند.

به گفته دیپلماتهای خارجی، این اختلاف عمیق بعد از روی کار آمدن جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا در ۲۰ ژانویه از میان نخواهد رفت.

کمپین فشار آمریکا ضد پروژه نورد استریم ۲ مورد حمایت نمایندگان دموکرات و جمهوریخواه قرار دارد که نگرانند روسیه با ساخت این خط لوله، اوکراین را دور بزند و این کشور را از درآمد هزینه ترانزیت گاز طبیعی محروم کند. بایدن در سال ۲۰۱۶ این خط لوله را برای اروپا یک توافق بد توصیف کرد و از مسکو برای نقشی که در حمله سایبری عظیم ضد سازمانهای دولتی آمریکا داشته و هفته گذشته کشف شد، انتقاد کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، گفته می شود تحریم های جدید و لایحه سیاست دفاعی آمریکا اگر تصویب شوند، به صورت مستقیم و غیرمستقیم بیشتر از ۱۲۰ شرکت از بیشتر از ۱۲ کشور اروپایی را هدف قرار می دهند.
1399/10/05
01:06:28
5.0 / 5
1169
تگهای خبر: انرژی , تحریم , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز