شركت ملی گاز ایران:

كاهش صادرات گاز به عراق بعد از اخطارهای چندباره قراردادی انجام شد

كاهش صادرات گاز به عراق بعد از اخطارهای چندباره قراردادی انجام شد به گزارش خبرگزاری نفت و گاز شرکت ملی گاز ایران به دنبال انتشار مصاحبه ای ازسوی سخنگوی وزارت برق عراق درباره کاهش صادرات گاز ایران به این کشور، توضیحاتی عرضه و تاکید کرد: کاهش صادرات گاز به عراق بعد از اخطارهای چند باره قراردادی انجام شد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، متن توضیحات شرکت ملی گاز ایران به شرح زیر است:
«وزارت برق عراق بابت واردات گاز بیشتر از معادل ۵ میلیارد دلار به شرکت ملی گاز ایران بدهکار است که مبلغ ۳ میلیارد دلار آن در بانک عراقی TBI مسدود و غیرقابل استفاده مانده و بیشتر از ۲ میلیارد دلار از بدهی سررسیدشده، وزارت برق هم هنوز از اساس از سوی وزارت برق عراق پرداخت نشده است. افزون بر اینها، طرف عراقی، طبق قرارداد فی مابین، بیشتر از یک میلیارد دلار هم به شرکت ملی گاز ایران بابت جرائم قراردادی بدهکاری دارد.
صادرات گاز توسط شرکت ملی گاز ایران به عراق، موضوعی اقتصادی و تجاری است، در حالیکه طرف ایرانی با بستانکاری بیشتر از ۶ میلیارد دلاری از سوی عراقی، از هیچ منفعتی برخوردار نشده است.
هدف از صادرات درآمد است و این پول برای غذا و دارو مصرف می شود، ازاین رو این شرکت بعد از اخطارهای مکرر قراردادی که متأسفانه با بی توجهی طرف عراقی روبه رو شده، طبق مفاد قرارداد، نسبت به کاهش مقدار گاز صادراتی اقدام نموده است. در هر حال، شرکت ملی گاز ایران خویش را متعهد به اجرای دقیق قرارداد امضا شده می داند.»
منبع:

1399/10/09
12:36:48
5.0 / 5
1296
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز