از پشت بام خانه خود درآمد كسب كنید

از پشت بام خانه خود درآمد كسب كنید البرز مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان البرز اظهار داشت: مشترکان پرمصرف با نصب پنل های انرژی خورشیدی در پشت بام منزلشان می توانند علاوه بر تأمین انرژی خود می توانند برق اضافی تولیدی را به اداره برق بفروشند.بهنام بیات در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به اینکه چند سالی است وزارت نیرو مشترکان خانگی را دعوت می کند که با خرید پنل خورشیدی و نصب آن در پشت بام خود، برق تولیدی آنرا به دولت بفروشند تا هم در تولید برق پاک فعال شوند و هم سود مناسبی به دست آورند، اظهار نمود: ایران به لحاظ میزان دریافت انرژی خورشیدی و متوسط ساعت آفتابی (سالانه بیشتر از ۲۹۰۰ ساعت)، یکی از کشورهای مناسب جهان در عرصه تولید انرژی های خورشیدی است؛ بگونه ای که پیشبینی می شود این انرژی در آینده سهم قابل توجهی از انرژی مصرفی ایران را به خود اختصاص دهد.

وی افزود: مشترکان پرمصرف با نصب پنل های انرژی خورشیدی در پشت بام منزلشان می توانند علاوه بر تأمین انرژی خود می توانند برق اضافی تولیدی را به اداره برق بفروشند.

وی توضیح داد: هم اکنون هر کیلووات برق به صورت متوسط ۱۰۰ تومان به مردم فروخته می شود ولی اداره برق انرژی تولیدی از راه پنل های خورشیدی را حدود هزار و ۴۰ تومان از مردم می خرد.

این مسئول افزود: چنانچه مشترکی خواستار نصب پنل خورشیدی پشت بامی است می تواند با ثبت نام در سامانه مهرسان یا رجوع حضوری به شرکتهای توزیع نیروی برق نزدیک محل سکونت، نسبت به دریافت مجوز مربوطه و عقد قرارداد خرید تضمینی برق به مدت ۲۰ سال اقدام نماید.

بیات اظهار داشت: اجرای این طرح، زمینه ای مناسب جهت استفاده از فرصت های شغلی نوین با استفاده از ظرفیت های موجود حتی در واحدهای مسکونی کوچک فراهم می آورد و در عین حال به کاهش بار شبکه توزیع برق استان کمک می نماید.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق البرز توضیح داد: نصب پنل های خورشیدی در پشت بام خانه ها احتیاج به زیرساخت ندارد و از سرویسهای نگهداری ساده ای برخوردار می باشد.
1399/10/10
00:47:52
0.0 / 5
1075
تگهای خبر: انرژی , برق , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز