خرازی:

نباید فریب لبخند اروپایی ها را خورد

نباید فریب لبخند اروپایی ها را خورد به گزارش خبرگزاری نفت و گاز رئیس شورای راهبردی روابط خارجی دقت در مواجهه با کشورهای اروپایی را به سبب بدعهدی آنان ضروری دانست و اشاره کرد: نباید فریب خوشرویی، لبخند و روابط ظاهری با آنان را خورد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، سید کمال خرازی درباره نحوه مواجهه با زیاده خواهی سه کشور اروپایی در موضوع برجام، اظهار داشت: با مرور خاطرات دوره مسئولیتم در وزارت خارجه می بینم که در آن مقطع هم روابط و رفت و آمدهای ما با اروپایی ها بسیار نزدیک شده بود، اما دست از شیطنت مقابل کشورمان برنداشتند.
وی در گفت و گو با خبرگزاری صداوسیما اضافه کرد: یکبار برای حضور در جلسه ای به بروکسل رفتیم و آن جا تصمیم گرفتیم با رئیس اتحادیه اروپا در ایرلند هم دیدار نماییم. بعد از آن دیدار، گفتیم چرا با اعضای برجسته اروپایی هم دیدار نکنیم و به فرانسه، انگلیس و آلمان رفتیم بدون آن که از قبل برنامه ریزی شده باشد و فقط با تماس تلفنی توانستیم با عالی ترین سطح مقامات این کشورها شامل شیراک، بلر و شرودر و نیز رئیس جمهور ایرلند بعنوان رئیس دوره ای اتحادیه اروپا دیدار نماییم.
خرازی اظهار داشت: با آنکه در آن دیدارها از مواضع مان کوتاه نمی آمدیم، اما این مساله نشان می داد که چقدر روابط ما به اروپایی ها نزدیک شده در عین حال، آنان دست از شیطنت برنداشتند؛ قول دادند، اما عمل نکردند بطوریکه در آن مقطع هم برای سرمایه گذاری، مشارکت اقتصادی و کارهای جدی به ایران نیامدند.
وزیر اسبق امور خارجه اضافه کرد: کارهای زیادی انجام شد، اما نه در حدی که تحول بزرگی روی دهد و حضورشان در کشورمان دائمی تر شود؛ این نشان داد که میان ما و آنان، اختلافات ریشه ای وجود دارد که ناشی از روحیه استقلال طلبی ماست و می خواهیم خودمان باشیم و با حفظ افکار و عقایدمان؛ به بیگانگان وابسته نباشیم و راه خودرا طی نماییم.
وی اظهار داشت: اروپایی ها، اتکای مردمی ما را برنمی تابند و به انواع شیوه ها متوسل می شوند تا به هدف شان برسند ما هم باید درعین گفت وگوهای دیپلماتیک هیچگاه فراموش نکنیم که در چه صحنه ای هستیم؛ با چه کسانی مواجهیم و راه اصلی را گم نکنیم.
منبع:

1399/10/20
14:16:05
0.0 / 5
1059
تگهای خبر: سرمایه گذاری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز