به دنیا این پیام را می دهیم كه انرژی هسته ای در ایران بومی شده است

به دنیا این پیام را می دهیم كه انرژی هسته ای در ایران بومی شده است به گزارش خبرگزاری نفت و گاز بوشهر معاون سیاسی استاندار بوشهر اظهار داشت: اوج علم و فناوری در حوزه هسته ای است که استکبار و دشمنان نمی خواهند فرزندان و جوانان ملت ایران در این سطح به علم و دانش دست یابند و امروز ما به دنیا این پیام را می دهیم که انرژی هسته ای در کشور بومی شده است.


محمدتقی ایرانی در نشست با مسؤلان نیروگاه هسته ای بوشهر با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و سردار سلیمانی بخصوص شهدای هسته ای ضمن اشاره به اینکه دانشمندان انرژی هسته ای ایران اسلامی و نیروگاه اتمی بوشهر پرچم علم و فناوری را به اهتزاز درآورده اند، اظهار نمود: امروز علم و فناوری هسته ای نماد اقتدار کشور ماست و کسانی که در این حوزه تلاش و جهاد علمی می کنند و زمینه توسعه این صنعت را فراهم می آورند برای ملت ایران و جامعه اسلامی افتخارآفرین هستند.
وی افتخارآفرینان صنعت هسته ای ایران را پیشانی پیشرفت و توسعه علمی ایران دانست و بیان نمود: از جان فشانی، ایثارگری ها و خدمات فناوران هسته ای ایران و نیروگاه اتمی بوشهر قدردانی می شود که با تلاش شبانه روز اقتدار ایران اسلامی را افزون تر کردند.
معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استاندار بوشهر با اشاره به اینکه فعالیت شما برای به چرخش درآوردن تولید علم در ایران است، اظهار داشت: اوج علم و فناوری در حوزه هسته ای است که استکبار و دشمنان نمی خواهند فرزندان و جوانان ملت ایران در این سطح به علم و دانش دست یابند و امروز ما به دنیا این پیام را می دهیم که انرژی هسته ای در کشور بومی شده و به فرمایش مقام معظم رهبری نگاه ما به قدرت انرژی بیست هزار مگاوات در منطقه غرب آسیاست.
ایرانی ضمن اشاره به حساسیت بوجود آمده از جانب دشمنان در عرصه علم و فناوری هسته ای خاطرنشان کرد: با عنایت به تحریم های ظالمانه و ایجاد حساسیت هایی که در استفاده از فناوری علمی و صلح آمیز هسته ای از جانب دشمنان بخصوص استکبار جهانی ایجاد شده، امروز بعنوان یک شهروند از مجموعه ای دیدن می کنم که توان تولید انرژی دارد و ان شالله در فازهای بعدی، در حوزه انرژی پاک هسته ای خودکفا خواهیم بود.
معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استاندار بوشهر ضمن اشاره به توان علمی دانشمندان و جوانان ایران اسلامی در عرصه علم و فناوری بیان نمود: در رسیدن به قله های رفیع علم و فناوری هسته ای، هزینه های زیادی پرداخته شده که آخرین آن شهادت دانشمند هسته ای محسن فخری زاده است که جای این شهید را، جوانان و دانشمندان بی شماری پر کرده اند.
وی ضمن اشاره به افزایش توانایی علمی جوانان و دانشمندان ایرانی در حوزه انرژی هسته ای تصریح کرد: در این حوزه کارهای مهم و با عظمتی انجام شده که نشان از دستیابی جوانان ایرانی به قله های رفیع علم و فناوری است.
این مسئول نیروگاه هسته ای بوشهر را نماد اقتدار علمی و فناوری ایران اسلامی دانست و اظهار داشت: این مجموعه در دنیا نشان از توانمندی دانشمندان ایرانی در عرصه انرژی هسته ای دارد، در حالیکه چشم انداز خوبی برای توسعه علم و فناوری بخصوص در عرصه انرژی هسته ای تدوین شده است.
محمدتقی ایرانی با قدردانی از تلاش مسؤلان و کارکنان نیروگاه اتمی بوشهر اضافه کرد: همانگونه که در حوزه های تسلیحات نظامی و موشکی به اقتدار عظیمی دست یافته ایم و مانع از زورگویی غرب، ظالمان و استکبار جهانی به ایران و منطقه شده ایم، این مهم با علم و فناوری هسته ای تکمیل شده است.
وی دانشمندان و کارکنان حوزه علم و فناوری هسته ای را مایه افتخار همه ملت دانست و خاطرنشان کرد: امروز دشمنان نمی توانند این توسعه و پیشرفت را ببینند و این صنعت پیچیده خاری بر چشم کسانی است که عزت ملت ایران را نشانه گرفته اند.
معاون سیاسی استاندار بوشهر، یکی از مولفه های مهم استان بوشهر را امنیت پایدار آن دانست و تصریح کرد: ظرفیت های مهم و استراتژیک استان بوشهر در ابعاد گوناگون مایه اقتدار و افتخار ایران اسلامی است.
منبع:

1399/10/22
15:20:09
0.0 / 5
1102
تگهای خبر: انرژی , تحریم , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز