كاهش تولید نفت آمریكا امسال كمتر می شود

كاهش تولید نفت آمریكا امسال كمتر می شود خبرگزاری نفت و گاز: اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی نمود تولید نفت آمریکا در سال 2021 به میزان 190 هزار بشکه در روز کاهش پیدا کرده و به 11.1 میلیون بشکه در روز می رسد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، پیش بینی جدید کمتر از برآورد قبلی کاهش تولید به میزان ۲۴۰ هزار بشکه در روز است.

عربستان سعودی متعهد شده است تولیدش را در ماههای فوریه و مارس به میزان یک میلیون بشکه در روز دیگر کم کند. این اقدام قیمتهای نفت را به بالاترین حد در حدود یک سال اخیر رسانده است. قیمتهای بالاتر سبب شده شرکتهای انرژی آمریکایی فعالیت حفاری را بالا برند و شمار دکلهای حفاری نفت آمریکا هفته گذشته به بالاترین رقم از ماه مه رشد کرد.

لیندا کاپوانا، مدیر اداره اطلاعات انرژی اظهار نمود: میزان صادرات نفت و فرآورده های نفتی آمریکا در سال ۲۰۲۰ بیشتر از میزان وارداتش بود که از سال ۱۹۴۹ که رصد آمار توسط این سازمان شروع شده، بی سابقه بوده است. این آژانس انتظار دارد در سال های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ باردیگر میزان واردات آمریکا از صادراتش بالاتر رود.

رشد قیمت نفت و بهبود تقاضا برای سوخت به سبب شیوع نوع جدید ویروس کرونا و انتشار جهانی سریع آن محدود شده است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی نمود مصرف نفت و سایر سوختهای مایع در سال ۲۰۲۱ به میزان ۱.۴۵ میلیون بشکه در روز رشد کرده و به ۱۹.۵۱ میلیون بشکه در روز می رسد که رشد کمتری از پیش بینی قبلی رشد مصرف به میزان ۱.۶۳ میلیون بشکه در روز است.

این آژانس برآورد کرد مصرف جهانی نفت و سوختهای مایع در سال ۲۰۲۰ به ۹۲.۲ میلیون بشکه در روز رسید که ۹ میلیون بشکه در روز در مقایسه با سطح سال ۲۰۱۹ کاهش داشت. تقاضای جهانی در سال ۲۰۲۱ به میزان ۵.۶ میلیون بشکه در روز رشد کرده و به ۹۷.۷۷ میلیون بشکه در روز می رسد. تازه ترین برآورد کمتر از برآورد ماه گذشته این آژانس از رشد تقاضا به میزان ۵.۸ میلیون بشکه در روز است.

طبق آمار رویترز، آمار جهانی مبتلایان به ویروس کرونا به بیش از ۹۰ میلیون نفر رسید. همزمان کشورهای سراسر جهان در کوشش برای تهیه واکسن و تمدید یا تجدید قرنطینه ها برای مقابله با نوع جدیدی از ویروس کرونا هستند.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی نمود تقاضای جهانی برای نفت در سال ۲۰۲۲ به میزان ۳.۳ میلیون بشکه در روز رشد کرده وبه ۱۰۱.۰۸ میلیون بشکه در روز می رسد. این برآورد ۲۲۰ هزار بشکه در روز کمتر از برآورد قبلی این آژانس است.

بر اساس گزارش رویترز، همین طور پیش بینی می شود تولید نفت آمریکا در سال میلادی آینده ۳۹۰ هزار بشکه در روز رشد کرده و به ۱۱.۴۹ میلیون بشکه در روز بالغ شود.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در پیش بینی خود از قیمت نفت خام بازنگری کرد و الان انتظار دارد میانگین قیمت هر بشکه نفت برنت در سال میلادی جاری ۵۲ دلار و ۷۵ سنت (چهار دلار و ۲۵ سنت بالاتر از پیش بینی دسامبر) و در سال میلادی آینده ۵۳ دلار و ۴۲ سنت باشد. همین طور قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدیت در سال ۲۰۲۱ را ۴۹ دلار و ۷۵ سنت پیش بینی نمود که چهار دلار بالاتر از پیش بینی ماه گذشته بود و قیمت این شاخص در سال ۲۰۲۲ را ۴۹ دلار و ۷۹ سنت پیش بینی نمود.

منبع:

1399/10/24
13:02:38
0.0 / 5
1077
تگهای خبر: انرژی , تولید , حفاری , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱

لینک دوستان خبرگزاری نفت و گاز
خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز