استاندار خراسان شمالی: مقدمات اجرای طرح توسعه پتروشیمی فراهم گردید

استاندار خراسان شمالی: مقدمات اجرای طرح توسعه پتروشیمی فراهم گردید خبرگزاری نفت و گاز: بجنورد- ایرنا-استاندار خراسان شمالی گفت با فروش سهم پتروفرهنگ به شستا، مقدمات اجرای طرح توسعه پتروشیمی در بجنورد فراهم شده است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا محمدرضا صالحی در دیدار با عوامل راهداری و روسای ادارات ستادی اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی اظهار نمود: پیش از این شركت پتروفرهنگ با فروش و واگذاری سهم خود مخالف بود اما اكنون برای فروش سهم خود اعلام آمادگی و موافقت كرده است.
وی اضافه كرد: با خریداری سهم این شركت توسط شستا، توسعه پتروشیمی سرعت می گیرد.

* ضرورت استفاده از تكنولوژی نو در طرح های راهسازی
صالحی بر استفاده از فناوری و تكنولوژی نو در اجرای طرح های راهسازی تصریح كرد و اظهار داشت: باید تجهیزات و دانش در همه زمینه ها به روز شود.
وی تصریح كرد: اكنون در طرح های راهسازی از آسفالت های نانو برای اجرای جاده ها استفاده می گردد كه مشكل یخ زدن سطح جاده در زمستان را ندارد و نبود یخ زدگی هم استفاده از نمك را در هنگام یخبندان بی نیاز می كند.
وی با اشاره به اینكه استفاده از نمك در جاده ها سبب استهلاك آسفالت می گردد اضافه كرد: استفاده از تجهیزات نو همچون آسفالت نانو هزینه نیست بلكه سرمایه گذاری است كه به تدریج سبب بازگشت سرمایه ها می گردد.
صالحی در بخش دیگر سخنان خود با انتقاد از برخی خبرها درباره حادثه های ترافیكی در جاده بجنور-جنگل گلستان اظهار نمود: در بعضی خبرهای انتشار یافته، مسئولان متهم شده اند كه كاری برای راهسازی در این محور انجام نشده این در شرایطی است كه تا سال 92 كارها برای چهار خطه كردن مسیر كند بود اما از سال 92 تا كنون اجرای طرح ها به طور چشمگیری سرعت گرفته است.
وی اظهار داشت: طرح راه سازی بهشهر-گرگان- بجنورد-قوچان شامل چهار استان خراسان شمالی، خراسان رضوی، گلستان و مازندران است و در این میان خراسان شمالی بیش از سه استان دیگر در تخصیص اعتبارات موفق عمل كرده است.
صالحی خاطرنشان كرد: درخواست ما این است كه هر استان به اندازه پیگیری ها و تخصیص ها، اعتبار دریافت كند و البته این درخواست به مسئولان در سازمان برنامه و بودجه هم منتقل شده است.
وی تصریح كرد: سه استان دیگر هنوز ریالی اعتبار برای این پروژه راهسازی تخصیص نگرفته اند اما با پیگیری های ما 980 میلیارد ریال برای سرعت دادن به چهارخطه كردن بجنورد-جنگل گلستان اعتبار مصوب شده است.
استاندار خراسان شمالی از تلاش راهداران برای تامین و ارتقای ایمنی راه ها و سفرهای جاده ای تقدیر كرد و اظهار داشت: یكی از اقدامات خوب اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای، قرار دادن بسته های نمك در گرنه ها ومحورهای برف گیر است البته این اقدام و هر اقدام فرهنگی باید تقویت شود.

* ناوگان عمومی خراسان شمالی جوان تر از كشور
مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی هم اظهار داشت: میانگین عمر ناوگان حمل و نقل عمومی این استان از میانگین كشوری پایین تر است.
علی اصغر بدیعی مقدم اظهار نمود: وجود ناوگان جدید چه در بخش بار و چه در بخش مسافر در این استان یك ظرفیت خوب در حمل و نقل عمومی به حساب می آید.

* 22 اكیپ در طرح زمستانه
بدیعی مقدم اظهار داشت: 22 اكیپ راهداری در طرح زمستانه امسال در سطح جاده های استان به مسافران خدمات رسانی می كنند. این اكیپ ها در طرح زمستانه در 19 راهدارخانه استان مستقر می شوند.
مدیر كل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی اظهار داشت: 21 گردنه در محورهای خراسان شمالی به طول 681 كیلومتر تحت پوشش خدمات راهداران است.
اخبار خراسان شمالی را در كانال تلگرامی اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی 🆔 @IRNABOJNURD پیگیری كنید.
7185 / 6042 خبرنگار: كبری علی آبادی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی


1396/10/01
13:54:29
5.0 / 5
4743
تگهای خبر: خدمات , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز