برآورد باركلیز از قیمت نفت دو دلار بالا رفت

برآورد باركلیز از قیمت نفت دو دلار بالا رفت بانک انگلیسی بارکلیز در جدید ترین پیشبینی خود، میانگین قیمت شاخص های بازار نفت در سال ۲۰۲۱ را دو دلار در هر بشکه افزایش داد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بارکلیز با عنایت به افت ارزش دلار آمریکا و تقاضای بالاتر برای سوختهای زمستانی به علت سرمای شدید در نیمکره شمالی، پیش بینی نمود میانگین قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا در سال ۲۰۲۱ به ۵۲ دلار می رسد که این پیشبینی دو دلار بالاتر از برآورد قبلی بانک انگلیسی است. بارکلیز قیمت مورد پیشبینی برای نفت برنت در سال میلادی جاری را هم دو دلار بالا برد و ۵۵ دلار در هر بشکه برآورد کرد.

این بانک نسبت به قیمتهای نفت در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ خوشبینی بیشتری نسبت به نیمه اول دارد و همچنان ریسکهای نزولی مانند توسعه قرنطینه در چین برای مبارزه با جهش باردیگر آمار مبتلا شدن به کووید ۱۹ را در شش ماه نخست سال پیشبینی می کند.

تحلیلگران بارکلیز اعلام نمود با وجود شوک کووید ۱۹ و اثرات شدید آن روی تقاضای جابجایی، فعلا به نظر نمی رسد روی تعادل عرضه و تقاضای نفت تأثیر قابل توجهی گذاشته باشد. با کمک واکسیناسیون و تقاضای حمل بار در سرتاسر جهان که از اقدامات محرک مالی رونق می گیرد، تقاضای بخش حمل و نقل برای نفت تا آخر سال جاری عادی خواهد شد.

بارکلیز پیش بینی نمود گروه اوپک پلاس کاهش تولیدش را در سه ماهه دوم سال جاری به میزان ۱.۵ میلیون بشکه در روز و در نیمه دوم سال به میزان ۱.۵ میلیون بشکه در روز دیگر تسهیل می کند.

گلدمن ساکس سال جاری به نفت خوش بین است و انتظار دارد قیمتهای نفت از بسته محرک مالی عظیمی که مقرر است در آمریکا به اجرا گذاشته شود و احتمال اندک بازگشت کامل نفت ایران به بازار جهانی حمایت شود.

گلدمن ساکس هم از اواخر سال قبل به نفت خوش بین بوده و انتظار دارد میانگین قیمت نفت برنت در سال ۲۰۲۱ به ۶۵ دلار برسد.

این بانک سرمایه گذاری آمریکایی هم انتظار دارد علاوه بر اقتصاد قویتر در آمریکا، مساله مذاکرات هسته ای ایران به این زودی حل نشود.

بر اساس گزارش رویترز، بهای معاملات نفت روز سه شنبه با ضعیف شدن امیدها به تصویب سریع بسته کمک کرونایی در آمریکا و افزایش موارد جدید مبتلا شدن به کووید ۱۹ کاهش پیدا کرد. بهای نفت برنت با ۲۸ سنت معادل ۰.۵ درصد کاهش، به ۵۵ دلار و ۶۰ سنت در هر بشکه رسید. بهای نفت آمریکت با ۲۵ سنت معادل ۰.۵ درصد کاهش، به ۵۲ دلار و ۵۲ سنت در هر بشکه رسید. هر دو شاخص روز دوشنبه حدود یک درصد صعود کرده بودند.

منبع:

1399/11/07
23:36:55
0.0 / 5
1023
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز