تجمع برخی از پرسنل منطقه انرژی پارس در اعتراض به وضعیت شغلی و حقوق

تجمع برخی از پرسنل منطقه انرژی پارس در اعتراض به وضعیت شغلی و حقوق خبرگزاری نفت و گاز: بوشهر بامداد امروز 13 بهمن ماه 1399، برخی از کارکنان مدت موقت سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس مستقر در عسلویه در اعتراض به پایین بودن حقوق و بی توجهی وزارت نفت به اجرای بخشنامه ها تجمع کردند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، افراد حاضر در این تجمع عنوان می کنند به پایین بودن حقوق و تبعیض های موجود در منطقه اعتراض دارند. آنان می گویند پایین بودن حقوق و تبعیض جاری در سازمان و همین طور وضعیت شغلی مبهم و نامشخص ما را بی انگیزه کرده و بی توجهی وزارت نفت به اجرای بخشنامه های در رابطه با وضعیت شغلی و شرایط کار و همین طور پرداخت ها پرسنل را خسته کرده است.
به گفته این افراد سال هاست که وعده اجرای طرح یکسان سازی حقوق، طرح طبقه بندی مشاغل با رعایت ضوابط اداره کار و امور اجتماعی و همین طور رعایت عدالت و اجرای بخشنامه های مربوط به قوانین کار مطرح می شود ولی تا حالا به این مهم توجهی نشده است.
یکی از این حاضران در این تجمع اعتراضی به ایسنا اظهار داشت: «تبدیل وضعیت و بازبینی در قرارداد، همسان سازی حقوق، پرداخت آیتم های حقوقی مربوط به بدی آب و هوا، سختی کار، محرومیت از تسهیلات، دوری از خانواده و کار کردن و اسکان در منطقه آلوده، طرح اسکان، فوق العاده پارس جنوبی و حق جذب از خواسته های کارگران است.» آنها خواهان توجه بیشتر به وضعیت معیشتی خود و برابری در پرداخت ها هستند.
این شخص که نخواست نامش فاش شود افزود: «کارکنان مدت موقت همین طور به نابرابری در پرداخت ها و عدم توجه به معیشت خانواده های خود معترض هستند. قبل از این هم کارگران چندین بار در مکاتبه و یا دیدار با مسئولان سازمان منطقه ویژه پارس و وزارت نفت خواسته های صنفی خودرا مطرح کرده اند اما ترتیب اثر داده نشده است.»
گفتنی است تبدیل وضعیت پرسنل قرارداد موقت، پرداخت آیتم های رفاهی، و توجه به قوانین کار اهم خواسته های تجمع کنندگان و کارکنان عسلویه و سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس است.
منبع:

1399/11/13
23:30:52
0.0 / 5
1142
تگهای خبر: انرژی , حقوق , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز