رویترز:

آژانس در گزارشی نصب زنجیره دوم سانتریفیوژهای IR۲m در نطنز را تایید نمود

آژانس در گزارشی نصب زنجیره دوم سانتریفیوژهای IR۲m در نطنز را تایید نمود به گزارش خبرگزاری نفت و گاز خبرگزاری رویترز اعلام نمود گزارشی از آژانس بین المللی انرژی اتمی را رویت که در آن نصب زنجیره جدید سانتریفیوژها در تاسیسات نطنز تایید شده است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، خبرگزاری رویترز ادعا نمود گزارشی را که دیده بان هسته ای سازمان ملل به کشورهای عضو عرضه کرده، رویت کرده و در آن آمده است که ایران غنی سازی اورانیوم را با زنجیره دوم سانتریفیوژهای پیش رفته IR-۲m در سایت نطنز شروع کرده است.
رویترز ادامه داد که در این گزارش به تاریخ دوشنبه(روز گذشته)، آمده است که ایران پیش از این با یک زنجیره ۱۷۴ تایی از سانتریفیوژهای IR-۲m در نطنز غنی سازی می کرده است و در ماه دسامبر به آژانس بین المللی انرژی اتمی اطلاع داد که برنامه دارد سه زنجیره از سانتریفیوژهای IR۲m را در آن جا نصب کند که یکی از آنها نصب و فعال بود.
این خبرگزاری بخش دیگری از این گزارش محرمانه را منتشر نموده و نوشت: آژانس همینطور راستی آزمایی کرده است که نصب زنجیره دوم از سه زنجیره IR-۲m پیشتر اشاره شده در شرف تکمیل است و نصب زنجیره سوم شروع شده است.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، کاظم غریب آبادی نماینده دائمی کشورمان در سازمان های بین المللی در وین امروز در صفحه توییترش نوشت: به لطف دانشمندان هسته ای سخت کوش مان دو زنجیره ۳۴۸تایی از سانتریفیوژهای IR۲m با ظرفیتی حدودا ۴ برابر (سانتریفیوژهای) IR۱ حالا با گاز UF۶(اورانیوم هگزافلورید) با موفقیت در نطنز فعالیت می نمایند. نصب ۲ زنجیره از سانتریفیوژهای IR۶ هم در در فردو شروع شده است. موارد بیشتری بزودی در کار خواهد بود.
غرب آبادی در ادامه نوشت: آژانس بین المللی انرژی اتمی هنوز قادر به راستی آزمایی است و این پیش برد همان گونه که برنامه ریزی شده بود، به اطلاع آن رسیده است.
منبع:

1399/11/15
18:03:10
0.0 / 5
1028
تگهای خبر: انرژی , سایت , گاز
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز